.

.

Бесплатен превозот за Хонда Спогодба 2008 2009 2010 камера паркинг камера обратна копија камера HD 1090K CCD1/3' од Hetida HTD

Бесплатен превозот за Хонда Спогодба 2008 2009 2010 камера паркинг камера обратна копија камера HD 1090K CCD1/3' од Hetida HTD

DEN 866.00
DEN 911.52
-5 %

Износ
Во продавницата.


Паркинг Заден поглед на Камерата за Хонда Спогодба 2008 2009 2010
( за референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.)
CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD.
NTSC (Стандардно),ПАЛ(Опционално, иста цена како NTSC) Речиси сите дигитални монитори може да биде компатибилен со двете NTSC & ПАЛ. Ако ви треба ПАЛ сигнал на излез, ве молиме ги споделите со нас.
1. 100% CCD Стаклена Леќа, Thermostability. Подобри работни живот!
2. HD дисплеј, Ноќ Визија, Вода Доказ, Shockproof.
3. 170 степен видите агол (дијагонала), лесно за инсталирање.
4. Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски.
5. Дизајниран според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6. За сите ваши потреби е екран и видео запис на текст.
· Сликата Сензор : 1/3 " CCD Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 720 (H)x582 (V); NTSC 720 (H)x480 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 0.05 Лукс
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >45db
· Сигнал Систем : NTSC / PAL
· Електронски Shutter : Автоматски
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -30°C~ +80°C, RH95% Max
· Складирање Температура : -40°C ~ +80°C, RH95% Max
· Водоотпорен одделение : IP67-IP68
Четири порти за избор,ве молиме изберете еден од нив :
I. Жичен РКА порта за DVD,следење на
II. Жичен 2,5 mm порта за преносни GPS
III. Безжична РКА порта за DVD,следење на
ⅳ . Безжична 2,5 mm порта за преносни GPS

За производот

Напон:
12V
Бренд Име:
GYT-АВТО
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Тип На Објект:
Паркинг Помош
Ноќ визија:
0.05 Лукс
Леќа агол:
170 степен
сензор на слика:
1090K CCD1/3
Водоотпорен:
Yes
Ефективни Пиксели:
720*582
Автомобил Производител:
За Хонда
Паркинг Видот На Помош:
rear view camera
Големина:
69.5*35*34.3mm

Слични предлози