.

.

Најдобар Квалитет VCM2 V98 OBDII Автомобил Дијагностички-Алатка за Mazda VCM II IDS Дијагностички Систем VCMII OBD2 Дијагностички Алатка Скенер

Најдобар Квалитет VCM2 V98 OBDII Автомобил Дијагностички-Алатка за Mazda VCM II IDS Дијагностички Систем VCMII OBD2 Дијагностички

DEN 6264.00
DEN 6960.00
-10 %

Износ
Во продавницата.


Најдобар Квалитет VCM2 V98 OBDII Автомобил Дијагностички-Алатка за Mazda VCM II IDS Дијагностички Систем VCMII OBD2 Дијагностички Алатка Скенер V98 IDS VCM II Дијагностички Систем за VCM MAZDA Поддржани возило : За Mazda по 1996 година. Најнов софтвер : V98 Забелешка : Оваа ставка не поддржува WIFI Внимание : ве Молам, инсталирајте софтвер во чиста Win XP 32bit sp3 систем.
Поддршка јазици : англиски, шпански, португалски, Полска, шпански(Мексико), француски,француски(Канада), Италија, германија, Грција, Финска, Словенија, Данска ,Czechic, Кинески(Тајван), Кинески(Кина), Amer англиски, Виетнам, Турција, Тајланд, шведски, руски, португалски(Бразил), норвешки, Holand, Кореја, Јапонски, Индиски, Унгарија Mazda VCM II Функција : 1.Живеат Податоци-крак со Снимање & Репродукција Функции за Главната ECUs 2.Прочитајте & Јасно Дијагностички Проблеми Кодови (DTCs) 3.Automatic возило за признавање 4.Сет, Прилагодите или Отстраните Брзина Гувернери 5.Програмирање и Инсталација на нови ECUs (PCM, ABS, Инструмент Табла, воздушното Перниче, Гориво, Пумпи, итн.) 6.Новиот Софтвер Ре-флеш за Постоечките ECUs 7.Сите Други Дилер Функции 8.Управниот Агол Ресетира 9.Програма На Нови Клучеви 10.Водени Грешка Наоѓање 11.СОПИРАЧКИ Регенерација 12.Кочница Крварење 13.Инјектор Кодирање 14.Моќ рамнотежа тест 15.Во однос на компресија на тест Mazda VCM II Карактеристики : 1.На VCM II е сосема нов дијагностика интерфејс од Mazda за употреба со Интегрирани Дијагностика Софтвер (IDS). 2.На VCM II е новата Mazda ОЕМ дијагностички алатка. Тоа обезбедува дилер на ниво на дијагностика со користење на IDS софтвер. 4.На VCM II ќе бидат потребни за сите нови 2013 Mazda возила и наназад компатибилен со повеќето 16 pin М-azdas. 5.На VCM II поддржува Возило Мерен Модул (VMM) и нов Клиент Лет Снимач (ЦФР). 6.На VCM II има шок отпорни гумени краеви, што го прави погоден за гаража и работилница средини. 7.На ЦФР заменува Возило Податоци Снимач (VDR). 8.Безжична функционалност peferred за сите КАРТИ функции, вклучувајќи modulereprogramming. USB кабелска конекции ae потребно само да се ажурира на VCM II натоварени кодот и да го поставите VCM II да функционира како Клиент Лет Recorder. VCM Пакет, вклучувајќи : 1pc x Mazda VCM II Интерфејс 1pc x OBDII Кабел 1pc x USB Кабел 2 парчиња x CD

За производот

Хардвер Верзија:
VCM2 V98
Објектот Висина:
6cm
Тип На Објект:
Воздушното Перниче Скенирање Алатки & Симулатори
Објектот Должина:
26cm
Објектот Ширина:
24cm
Име На Модел:
VCM 2
Напон:
12V
Бренд Име:
ylsfc
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Материјал Тип:
пластика и метал
Верзија На Софтвер:
VCM II v98
Објектот Тежина:
1kg
моќност:
12W
Електронски:
No
Специјални Функции:
obd2 конектор
Специјални Функции:
автомобил Дијагностичка Алатка
Име:
VCM II/vcm2/VCMII
Јазици:
Mulity јазик
Автомобил Производител:
Mazda
Предмет Тип:
Автомобил Дијагностички Кабли и Конектори
Испорака:
Бесплатен превозот
боја:
Црвена
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Тип:
авто дијагностички Скенер

Слични предлози