.

.

Турбополнач кертриџ core BV39 За Ауди А1 1.6 TDI CAYA 105HP - турбо CHRA 54399880098 54399700098 03L253056DV 03L253016H

Турбополнач кертриџ core BV39 За Ауди А1 1.6 TDI CAYA 105HP - турбо CHRA 54399880098 54399700098 03L253056DV 03L253016H

DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Износ
Во продавницата.

Турбополнач кертриџ core BV39 За Ауди А1 1.6 TDI CAYA 105 HP - турбо CHRA 54399880098 54399700098 03 L253056 DV 03 L253016 H ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите ! Турбополнач Дел Број :
54399880114 54399700114 54399880098 54399700098 54399880086 54399700086
ОЕМ Број :
03 L253056 D 03 L253056 DX 03 L253056 DV 03 L253016 H 03 L253016 A
1.За Ауди А1 1.6 TDI CAYA
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Модел Година:
2016 година
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Висина:
15cm
Специјални Функции:
54399880098
Автомобил Производител:
Audi
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Frequence Опсег:
54399700114
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Име На Модел:
BV39
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За Ауди А1 1.6 TDI
Дел Број 1:
54399880114 54399700114
Дел Број 2:
54399880098 54399700098
Дел Број 3:
54399880086 54399700086
ОЕМ Број 1:
03L253056D 03L253056DX
ОЕМ Број 2:
03L253056DV 03L253016H
ОЕМ Број 3:
03L253016A
моторот:
CAYA
моќност:
77Kw 105HP
Име На Модел:
BV39

Слични предлози