.

.

Заврши турбо GT1749V 724930-0002 724930 turbolader 03G253014H 03G253014HX турбина за Фолксваген Голф V 2.0 TDI 136 КС BKD AZV

Заврши турбо GT1749V 724930-0002 724930 turbolader 03G253014H 03G253014HX турбина за Фолксваген Голф V 2.0 TDI 136 КС BKD AZV

DEN 15896.00
DEN 19152.00
-17 %

Износ
Во продавницата.


Референтен дел / OE број : 724930-9009 S , 724930-5008 S , 724930-0006 , 724930-0004 , 724930-0002 03 G253010 JX , 03 G253010 J , 03 G253014 H , 03 G253014 HX , 03 G253014 HV 03 G253019 A , 03 G253019 AX , 03 G253019 AV
Погодни за : Turbo за Ауди А3 2.0 TDI (8 P/PA) 140 КС BKD / AZV 2003-2008 Турбо за Seat Altea 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV од 2004 до 2007 година Турбо за Седиште Леон 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV 2005-2007 Турбо за Седиште Толедо III 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV од 2004 до 2007 година Турбо за "Шкода" Octavia II 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV 2004 - Турбо за Фолксваген Голф V 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV 2003-2009 Турбо за "Фолксваген" Passat B6 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV 2005-2008 година Турбо за "Фолксваген" Passat B6 2.0 TDI СО 140 КС BKP 2005-2008 година Турбо за "Фолксваген" Touran 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV 2003-
Каде е дел број?
Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Ако имате било какви прашања во врска со плаќање, plesae се чувствуваат слободни да контакт.
1.Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција.
2.Ние прифатат враќање или размена во рок од 2 недели од времето за испорака на пакетот. 3.Врати мора да биде под 100% нови услови. 1.Ние ќе бидеме благодарни ако ги оставиме 5 ѕвезди НСД повратни информации. 2.Pleace контактирајте не преку порака или e-mail, можете да ни се јавите преку Skype,премногу. Па ние може да го реши вашиот проблем и во време. 1) Испорака 2) Потврди стоки 3) Проверка на производи 4) Оцени 5) пет-ѕвезда пофалба

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Frequence Опсег:
2.0 TDI BKD / AZV turbo
Автомобил Производител:
Фолксваген
Објектот Висина:
24inch
Материјал Тип:
к18
Поставување на Возило:
724930 кертриџ
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Модел Година:
Mrz 2003 до 2009 Dez
Објектот Должина:
23inch
Име На Модел:
GT1749V
Објектот Тежина:
10kg
Специјални Функции:
високи перформанси
Објектот Ширина:
23inch
Модел:
GT1749V турбо 2.0 TDI BKD / AZV
1.Дел Број:
724930-5010S 724930-5009S 724930-9009S 724930-5008S
2.Дел Број:
724930-0006 724930-0004 724930-0002 724930
1.ОЕМ број:
03G253010JX 03G253010J 03G253014H 03G253014HX
2.ОЕМ број:
03G253014HV 03G253019A 03G253019AX 03G253019AV
1.Одговара за:
Турбо за Фолксваген Голф V 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV
2.Одговара за :
Турбо за Фолксваген Passat B6 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV
3.Одговара за :
Турбо за Фолксваген Passat B6 2.0 TDI СО 140 КС BKP
4.Одговара за :
Турбо за Фолксваген Touran 2.0 TDI 136 КС BKD / AZV
Гаранција:
1 година

Слични предлози