.

.

Турбополнач HT18 турбо core assy CHRA за Nissan Patrol Safari Цивилни Автобус 4.2 L TD42Ti 1993 - Кертриџ турбина 14411-62T00

Турбополнач HT18 турбо core assy CHRA за Nissan Patrol Safari Цивилни Автобус 4.2 L TD42Ti 1993 - Кертриџ турбина 14411-62T00

DEN 4742.00
DEN 6240.00
-24 %

Износ
Во продавницата.

Турбополнач HT18 турбо core assy CHRA за Nissan Patrol Safari Цивилни Автобус 4.2 L TD42 Ti 1993 - Кертриџ турбина 14411-62 T00
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број :
14411-62 T00 14411-51 N00 14411-09 D60 1441162 T00 1441151 N00 1441109 D60
047-263 047-334 047-090 1047090 047-095 1047095
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
моторот
Frequence Опсег:
за Nissan Patrol Safari
Објектот Должина:
16cm
Специјални Функции:
За NISSAN Цивилни Автобус
Објектот Висина:
15cm
Модел Година:
1995-
Бренд Име:
Турбо DFO
Материјал Тип:
К18 железо
Име На Модел:
HT18
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Објектот Тежина:
3kg
Автомобил Производител:
Nissan
Име На Модел:
HT18
Одговара за автомобил 1:
За Nissan Patrol Safari 4.2 L
Дел Број 1:
14411-62T00
Дел Број 2:
14411-51N00
Дел Број 3:
14411-09D60
ОЕМ Број 1:
047-263
ОЕМ Број 2:
047-334
моторот:
TD42Ti
Одговара за автомобили 2:
За NISSAN Цивилни Автобус 4.2 L
ОЕМ Број 3:
047-090

Слични предлози