.

.

Турбо полначот core K03 за Peugeot 3008 1.6 THP 155 / 150 EP6DT EP6CDT 150HP 156HP 2009 - турбина CHRA 53039880104 754667580

Турбо полначот core K03 за Peugeot 3008 1.6 THP 155 / 150 EP6DT EP6CDT 150HP 156HP 2009 - турбина CHRA 53039880104 754667580

DEN 4013.00
DEN 5280.00
-24 %

Износ
Во продавницата.

Турбо полначот core K03 за Peugeot 3008 1.6 THP 155 / 150 EP6 DT EP6 CDT 150 HP 156 HP 2009 - турбина CHRA 53039880104 754667580 ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите ! Турбополнач Дел Број :
53039880121 53039700121 53039880120 53039700120 53039880104 53039700104
ОЕМ Број :
375 R9 0375 T5 0375 N9 0375 L0 375 T5 762045580 754667580 756494480 758078980
1.За Citroen C4 THP / DS 3 1.6 THP 150 EP6 DT
2.За Peugeot 207 / 3008 / 308 / 5008 1.6 THP 155 / 150 EP6 DT EP6 CDT
3.За Peugeot RCZ 1.6 THP 16v 156 EP6 CDT
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

За производот

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Автомобил Производител:
Citroen
Frequence Опсег:
Peugeot 3008 1.6 THP 155 / 150
Објектот Тежина:
1.5kg
Модел Година:
2009-
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Специјални Функции:
53039700120
Објектот Должина:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Материјал Тип:
к18
Име На Модел:
K03
Поставување на Возило:
моторот
Одговара за автомобил 1:
За Citroen C4 THP / DS 3 1.6 THP 150
Одговара за автомобили 2:
За Peugeot 207 / 3008 / 308 / 5008 1.6 THP 155 / 150
Одговара за автомобил 3:
За Peugeot RCZ 1.6 THP 16v 156
Дел Број 1:
53039880121 53039700121
Дел Број 2:
53039880120 53039700120
Дел Број 3:
53039880104 53039700104
ОЕМ Број 1:
375R9 0375T5 0375N9 0375L0 375T5
ОЕМ Број 2:
762045580 754667580 756494480 758078980
моторот:
EP6DT EP6CDT
моќност:
110Kw 150HP 115Kw 156HP

Слични предлози