.

.

Кореја Професионални Акварел Поставите Боја на Водата бојата на Пигмент Уметност Вода Боја 30 Боја 7.5 ml Watercolour Боја

Кореја Професионални Акварел Поставите Боја на Водата бојата на Пигмент Уметност Вода Боја 30 Боја 7.5 ml Watercolour Боја

DEN 2328.00

Износ
Во продавницата.


Кореја Професионални Акварел Поставите Боја на Водата бојата на Пигмент Уметност Вода Боја 30 Боја 7.5 ml Watercolour Боја
Карактеристики : Квалитет, големиот акварел, висока стабилност, добра транспарентност, издржлив, лесен за бојата светла, заситени бои, не исчезнат, боја и висока чистота доволно висока концентрација, светлина отпор. 100% Сосема нов. Светла и деликатна silty пигмент развиена, водата ги раствора веднаш. 30 видови на боја може да ги исполни повеќето потреби сликарство. Црвено железната кутија е повеќе високо-одделение. Кутијата има акварел пенкало. Две tpyes еден тип Боја : 30 бои секоја боја е 7.5 Ml другиот тип боја : 20 бои секоја боја е 12 Ml

За производот

Тип:
Вода Боја Бои,Gouache Боја
сликарски медиум:
Платно,Хартија
Пакување:
Сет
Возраст:
>6 години
Број На Модел На:
156

Слични предлози