.

.

Buildreamen2 Бренд Нов Автомобил WindshieldBracketless ветробранското стакло Мека Гума Wiper Сечилото 1Pair За Buick Енклава 2008-2011 1Pair

Buildreamen2 Бренд Нов Автомобил WindshieldBracketless ветробранското стакло Мека Гума Wiper Сечилото 1Pair За Buick Енклава

DEN 756.00
DEN 796.32
-5 %

Износ
Во продавницата.


Опис : Погодни / За Buick Енклава 2008-2011 Големина На 21" + 24" 100% Сосема Нов. Bracketless Шофершајбната Wiper Ножеви За Возачот И Совозачот Флексибилни мека слој го намалува дијалог. Цела Сезона во Дожд и Замрзнување Време. Сите Временски услови на видливост,максимална Екран Контакт. Лесен За Инсталација. Пакет се вклучени : 1 Пар Автомобил Wiper Ножеви ве Молиме внимание : 1. За да се избегне купување на погрешен стакло, треба да се обрне внимание на автомобил година и фотографии во опис,пред да го стави на ред. Ако немате идеја дали стакло одговара на вашите автомобили, ве молиме контактирајте со нас и ни укажуваат на вашиот автомобил модел и автомобил на годината, ние ќе ви помогнат да ги најдете на wiper на ножот на кој се вклопи во вашиот автомобил. 2. Ве молиме да ни укажуваат дека вашиот автомобил е Десно-Страна Диск или Лево-Страна Диск, затоа што wiper систем е различно помеѓу RHD и LHD.

За производот

Име На Модел:
21+24
За Возило Брендови/Модел:
Buick
Buick Енклава-Година:
2008,2009,2011,2010
Buick Модел:
Енклава
Година:
2017Year
Објектот Тежина:
0.375kg
Објектот Висина:
1inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
Објектот Ширина:
24inch
Специјални Функции:
Водоотпорен,Флексибилни
Бренд Име:
Buildreamen2
Материјал Тип:
Гума

Слични предлози