.

.

5mm 200pcs Delrin ( ПОМ ) Цврсти Пластични Топки за Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација

5mm 200pcs Delrin ( ПОМ ) Цврсти Пластични Топки за Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација

DEN 479.52

Износ
Во продавницата.

Ние брод предмети дневно за да се обезбеди брза испорака. Објекти обично се испраќаат тој ден ако уплата пред 17 : 00 часот од понеделник преку петок.
Во светот превозот. Плаќања примени по 17 : 00 часот во петок ќе бидат испорачани следниот понеделник. Вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 Часа од плаќање се примени. Тие се еколошки не-токсични.00039"
Произведени од Polyoxymethylene ( ПОМ ), исто така познат како Acetal, Polyacetal & Polyformaldehyde.
Состојба 100% Сосема Нов
Во Парк Да
Топка со Дијаметар од 5mm
Топката Материјал Delrin ( ПОМ )
Количина 200pcs
Толеранција од +/- 0. Ве молиме да биде остатокот газ ured да ја користите.000 КОМПЈУТЕРИ, или треба и други челик критериуми, други дијаметри како се движат од 0,3 mm ~ 60mm, ве молиме кликнете сега! Ние би сакал да се прифати сите барања и да ги задоволи секој клиент е барања со висок квалитет, добра цена и брза испорака!
.
Поголеми нарачки повеќе од 10.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме слободно пред да замине повратни информации. Попозната како Delrin, Celcon, Hostaform, Duracon, Kepital, Lupital & Ultraform
Висока механичка цврстина и цврстина
Ниска триење и само-подмачкување во употреба
Цврстина и висока отпорност да се повтори влијанија
Долгорочни замор издржливост
Одлична отпорност на нафта врз основа горива и растворувачи, влага и сите неутрални хемикалии
Добро електрични изолациони карактеристики
Одлична димензионална стабилност; Минимална абсорпција на вода
Добра еластичност и отпор да лази
Широк температура спектар -40 Сте C до 120 Сте
Боја може да се разликуваат : Генерално чиста бела, но може да биде off-бели или светло крем боја, во зависност од потеклото
Општи Користи & Апликации :
Гориво компоненти на системот премерување опрема
Електрични малиот менувач на брзини и компонента
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Уметности, занаети и jewelr
Украсни и прикажување на
Играчки и модели модел инженерство/Индустриски
Морските апликации
Вода ( за Пиење ) вода системи
Одобрени од страна на управата за храна и лекови за употреба во прехранбената индустрија
Топки имаат положено Сертификат за Квалитет ISO9001 Системот, SGS Извештај во согласност со Ro HS Стандардот. Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ние ќе направи максимални напори за решавање на било какви проблеми и да ви обезбеди со прекрасен решение.
За вашето задоволство и позитивни повратни информации значи сè за нас.

За производот

Материјал:
Delrin ( ПОМ )
Број На Модел На:
5mm
Примена:
Вентил компоненти, лежишта, гас/вода апликација
Сертификат:
ISO SGS RoHs

Слични предлози