.

.

Моторни Брзина Контролер 250W-350W 24V - 48V BLDC 36V/48V 500W Brushless синусен облик Контролер сензор ebike Електричен Велосипед

Моторни Брзина Контролер 250W-350W 24V - 48V BLDC 36V/48V 500W Brushless синусен облик Контролер сензор ebike Електричен Велосипед

DEN 1274.00
DEN 1416.00
-10 %

Износ
Во продавницата.


Спецификација : Номинална coltage 36 V 48 V Номинална струја 7А 6 A Низок напон за заштита на DC29±0.5 V DC39±0.5 V Максимална струја 14±13 1А±1А Брзина поставите 1-4.2 V 1-4.2 V Кочница текст Ниско ниво на Ниско ниво
Карактеристики : 36 V или 48 V Универзална (поддршка и напон) на Овој контролер може да работи без PAS(Пулс Padel Асистент Сензор) синусен облик Контролер (стабилни, висока ефикасност, ниска тековната потрошувачка, долг живот) Поддршка hydraudic кочница сензор или кочница сензор приклучок за Поддршка LED Контролен Панел или LCD Control Panel Поддршка 24 V 36 V или 48 V Светлина Контрола Поддршка за ограничување на брзина до 70% Поддршка Крстарење Функција на Поддршка на говорникот и led право Поддршка Регенеративните Функција (мора да ги користат нашите LCD Дисплеј заедно да активни оваа функција) На контролорот има 5 сала жици, и вие треба да бидете сигурни дека вашиот центар мотор има 5 сала жици пред да играат на цел Спецификација :
1. На само-учење жици : Можете да го поврзете две зелени жици, а потоа teh моторот може да се поклопува со додатоци повеќе интелигентно.
2. Помош жици : Можете да го поврзете со вашиот Магнетна моќ сензор, Кога ќе се обучуваат со една нога на возилото, на мотор ќе ви даде истата сила како вашата нога даде.
3. На Обратен жици : Ако имате гас кои имаат обратен функција, можете да го поврзете обратен жица, а потоа моторот може да има обратна функција.
4. На 1 : 1 помогне функција :Можете да го поврзете со вашиот Магнетна моќ сензор, Кога ќе се обучуваат со една нога на возилото, на мотор ќе ви даде иста моќ како на ногата на возилото се стави надвор. Забелешка : Овој контролер не вклучуваат LCD дисплеј Што е defference на "со LCD жица" и "без LCD жица"? Ако постои LCD жица на контролорот, МОРА да го поврзете вашиот LCD дисплеј. Ако не се поврзете на LCD екранот, контролорот нема да бидат во можност да работат. Ако не постои LCD жица на контролорот, можете да го користите без LCD дисплеј. Ве молиме бидете сигурни дали не треба да LCD жица. И ако сакате да се поврзете на LCD екранот, тоа е подобро да се поврзете на нашиот професионален исти LCD : Доколку се поврзувате со други LCD дисплеј, не можеме да бидете сигурни дека можете да ги користите успешно.
Контролор жици дијаграм за сите функции, слика само за референца

За производот

боја:
24V250W со LCDwire, 24V350W со LCDwire, 36V250W со LCDwire, 36V350W со LCDwire, 48V250W со LCDwire, 48V350W со LCDwire, 24V250W не LCDwire, 24V350W не LCDwire, 36V250W не LCDwire, 36V350W не LCDwire, 48V250W не LCDwire, 48V350W не LCDwire
Компоненти:
Derailleurs
Бренд Име:
GUB
Материјал:
Легура
Тип:
Задните Derailleur
Брзини:
3 брзина
Вкупниот Капацитет:
3

Слични предлози