.

.

3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли производител

3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли

DEN 6144.00

Износ
Во продавницата.


Карактеристика на 3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли производител
Комерцијалните сендвич создателот машина/Вафли Toaster е дизајниран за печење вафли со независни топлина контрола и алуминиум калапи. На печење калапи се изработени од високо квалитетен алуминиум со висока термичка спроводливост.
1 Нерѓосувачки челик во нагласи граница
2 мувла е да се направи на алуминиум
3 Тоа добив многу добра спроводливост,термичка спроводливост, заштеда на енергија
4 Лесно да се работи прекрасен дизајн вафли создателот со стап
5 високо проводници фрлија алуминиумски плочи топлина се шири рамномерно
6 отстранлив капе-лента околу дното плоча ќе се соберат секое тесто вишокот на
тоа што го прави лесно да се чисти
7 Напон може да се прилагоди според вашето барање
Карактеристика на 3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли производител
1.Одговараат на се пече храна во продавница/поднесе да обезбеди топла храна до корисниците
2.Одговараат на се пече храна во семејството партија
3.Печење вафли со независни топлина контрола и алуминиум калапи
4.Се пече тоа со себе и collocate со овошје , крем , чоколадо , сируп итн.
5 Издржлив и лесен работеше
6.Не-стап слој
7.Со независни топлина контрола
8.Со висок коефициент на топлинска спроводливост
Одржување за 3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли производител
1 Никогаш не се чисти сендвич создателот машина /вафли создателот, додека е уште топло.Нека се олади сосема.
2 Никогаш не забивање на вашиот целиот waffer на одлуки во вода
3 Никогаш не користете перење влошки,челична волна или абразивни средства за чистење
4 Вклучување/ исклучување на уредот, термостат 0 - 300°C, пилот светла
Технички параметар за 3pcs Електрични Кореја Риба Вафли Создателот Торта Создателот Електротермичка Снек Опрема за Печење Машина Риба Taiyaki Вафли производител
Модел FY-112
материјал : не ' рѓосувачки челик во нагласи граница
volts : 220 V 50 hz
моќност : 1.5 KW
големина : 410*310*250mm
Сертификат CE, ISO

За производот

боја:
Бела
Заменлив Плочи:
Бразилецот / Panini Притиснете Плочи
Функција:
Прилагодливи Термостат
сертификација:
CE,RoHS
Напон (V):
220v
Број На Модел На:
FY-112
Моќност (W):
1500W
is_customized:
Yes
Моќност (W):
1500W
Напон (V):
220v

Слични предлози