.

.

Популарната велосипед wheelsets 50mm 25mm clincher прирабници без надворешниот зборуваше дупки на rim кревет 20Ч/24 ЧАСА Superlight јаглерод wheelsets 700

Популарната велосипед wheelsets 50mm 25mm clincher прирабници без надворешниот зборуваше дупки на rim кревет 20Ч/24 ЧАСА Superlight

DEN 24672.00

Износ
Во продавницата.


Контактирајте со нас ПОБРЗО ако најдете нешто недостасува или пакет оштетени.
Земете Farsports, Вози Далеку, Вози Побрзо !
18 Месеци Гаранција
Популарната велосипед wheelsets 50mm 25mm clincher прирабници без надворешниот зборуваше дупки на rim кревет 20Ч/24 ЧАСА Superlight јаглерод wheelsets 700
Што е предности на Далеку Спорт ?
1.
16 Чисти rim површината и накладките пред да го користите вашиот тркала.
Гаранција Политика
Гаранција :
Сите производи што ги продаваат во нашата продавница се во добар квалитет и под строги квалитетни тест пред пратката.
7 Инсталација на делови или додатоци не првично се наменети за, или не се компатибилни со wheelset како се продаваат
8 Штета или влошување на површина или изглед кој го има никаков ефект врз функцијата
9 Штети предизвикани од природни катастрофи
Оваа гаранција не го покрива
10 Нормалното носат предмети (лежишта, skewers, краци и сл)
11 Површина завршува и козметички третмани (anodizing, decals, итн.
За Белгија, Холандија и некои други Европски земји, ние препорачуваме DHL или ТНТ превозот
Како и сите тркала се рака изграден во нашата работилница, ние нормално треба да доведе време 5-7 работни дена по вашата нарачка потврда.
· Зборуваше наредби не се надоместуваат и не се заменливи ако краци се изменуваат.
15 Користите висок притисок rim лента за clincher тркала.5/23/25мм широк Rim Дупка : 20/24 ЧАСА Хаб : ЕД центар, Црна и бела (260g/Set) Анти-залак систем и 6 pawls дизајн Касета тело : Shima10/11s со миење Краци : Sapim cx-ray, Црна Брадавица : Sapim SILS, Црна Брадавица тип : Надворешни брадавица Тежина : 1510+/-30g Зборуваше Шема : Радијална (зборуваше тензија 90kgf) Зборуваше Шема Не-Диск : Радијална (зборуваше тензија 85kgf) Зборуваше Шема Диск : 2 X Крстот (зборуваше тензија 135kgf) Зборуваше Брадавиците : Легури Сопирање Површина : Базалт сопирање површината Додатоци : 1pair CNC Ti skewers(црна)+ 2 пара накладките(керамички) Заобленоста : Офсет : Max препорачува rider тежина : 100kgs Гаранција : 18 месеци
(Сите фотографии се направени од вистински производи во нашата работилница) Како функционира wheelset FSC50 CM-25 T изгледа ? За бојата на брадавиците, има Црвена и Црна боја за опција. Ве молиме оставете порака за да нè за вашиот избор. Farsports е главен производител на јаглерод rim/јаглерод тркала во Xiamen. Сите наши тркала/венчиња се гаранција за 18 месеци.
17 Надмине максималниот гуми притисокот се препорачува. Ако ние не би можеле да се соочат со овој олово-време, ние ќе ве контактираме однапред. И ние се Sapim дистрибутер во Кина. Следење на броеви, ќе бидат обезбедени еднаш тркала се испраќаат.

За производот

Тркала Материјал:
јаглерод
Бренд Име:
farsports
По завршувањето:
UD Matte
Зборуваше Дупка:
24-30H
Број На Модел На:
FSC50CM-25T
Големина:
24-28inches
Систем За Сопирање:
V Кочница
is_customized:
Yes
Применливи Велосипед:
Патот Велосипеди
Rim ширина:
25mm
Rim длабочина:
50mm
Rim тип:
50mmx25mm јаглерод clincher
Материјал:
100% целосна карбонски влакна
центар:
ЕД центар, црна
Касета тело:
Shima10/11s со миење
Кочница Песна:
Базалт Сопирање површина
Зборуваше:
Sapim cx-ray зборуваше, црна
Брадавица:
Sapim sils, црна
Гаранција:
18 месеци гаранција

Слични предлози