.

.

5 Компјутери капките Вода Круг Плоштадот Кристал Pendant Beading Кастинг Калапи со Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки Занает Алатка

5 Компјутери капките Вода Круг Плоштадот Кристал Pendant Beading Кастинг Калапи со Силиконска Смола Течни Мувла DIY Накит Одлуки

DEN 143.52

Износ
Во продавницата.


1.29 5.99 10.99 1.44
8.89 2.59 22.54 3.49
Опис на производот : Материјал : Мувла е направен од силикон кој е флексибилен, отпорност на кинење, издржливи. Мувла Големина на : 3 *3 *0.9 см, Инчен : 1.2"*1.2"*0.35" Мувла тежина : 50g Пакет се вклучени : 5 Компјутери Јасно Силиконски Калап Функција : 1.Лесен за употреба и чистење за силиконски материјал. 2.Мултифункционален силиконски калапи,совршен алатки може да се направи одлична форма за накит pendant украс. 3.Тоа може да се користи како Смола, Cabochon, Полимер Глина, Fimo, Заболување на Паста, Pmc, Восок, Свеќа, Калап Сапун. 4.Храна одделение силиконски (ФДУ Стандард), погоден за користење на микробранова печка, фурна, правење колачи, пица, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо, пудинг, овошје, итн. 5.лесно ослободување,не се ослободување на агент е потребно. 6.Нашите калапи можат да го издржат температури високо како 392 F да 572 F. Како да го користите : Кога ќе го ослободите објектот надвор од мувла, само пресврт на мувла, дел може да биде лесно се притискаат.

За производот

Тип:
Торта Алатки
сертификација:
CIQ,ЕЕЗ,ФДУ,LFGB,CE / ЕУ,SGS
Материјал:
Силикони
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,

Слични предлози