.

.

50cmx160cm/парче точка модели памучна ткаенина tilda tecido за постелнина облека бебе quilting шиење комбинација ткаенини tissu

50cmx160cm/парче точка модели памучна ткаенина tilda tecido за постелнина облека бебе quilting шиење комбинација ткаенини tissu

DEN 214.00
DEN 224.64
-5 %

Износ
Во продавницата.


Следи за да Добиете Подарок
"Ве молиме следете мојата продавница. Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 подарок. "Teramila Тим на октомври 1, 2017
Ако кликнете на "следат" копчето на teramila насловна страница за да следите нас, ќе добие 1 метар рачно изработени памук лента како подарок. Една ИДЕНТИФИКАЦИЈА може да се добие 1 Подарок.
Ве молиме не заборавајте да оставите порака "јас го следам" кога ставање ред, па подарок може да ви бидат испратени.
Име на производ : памук ткаенини
Карактеристики : кожа-friendly 100% памук twill, ситни.
Употреба : општи дебелина, мека,добар квалитет,погодна за летен маица,фустан,панталони, бебешка постелнина лист за шиење,
децата bibs, детска облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.
Портретирани како слика се прикажани
Ткаенина Ширина : 63"/ 160cm
Пакет Содржина : котираните цена е за половина метар (160cmx50cm).
Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1) намален за рака (+-2cm грешка)
2) мало боја разлика може да постои поради светла, камера и различни прилагодувања на екранот.
3) како ќе се намали на ткаенини : Ако купувате 1 парче, ќе се намали половина метар (160cm * 50cm) Ако купувате 2 парчиња, ќе се намали еден метар (160cm * 100cm) Доколку купите 3 парчиња, ќе се намали еден метар и половина (160cm * 150cm) ...
Ние ќе ги намали континуирана парче, ако цел повеќе од 1 парче.

За производот

Материјал:
100% Памук
Ширина:
160cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Шема:
Печатени
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
TERAMILA
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Стил:
Twill
Плетени Тип:
no
Nonwoven Техника:
no
Тип:
памук farbric
Употреба:
за шиење облека, постелнина, quilting, крпеница, занаети,tilda кукла
ткаенина, крпа, текстил:
Дома Текстил
Материјал:
100% памук twill
дизајн:
малку dot
Бесплатен превозот :
бесплатен превозот до 68 земји
Ткаенина Ширина:
160cm
Пакет Содржина:
50cmx160cm

Слични предлози