.

.

EN1008 Голи Бакарна Жица Ferrules За 1mm2, 18 AWG Жица 8мм Жица од Бакар Crimp Приклучок за Кабелот Pin Крајот Терминал

EN1008 Голи Бакарна Жица Ferrules За 1mm2, 18 AWG Жица 8мм Жица од Бакар Crimp Приклучок за Кабелот Pin Крајот Терминал

DEN 298.00
DEN 331.20
-10 %

Износ
Во продавницата.


Добредојдовте на Indusman терминал
Crimp Терминали за електрични кабли. Ние снабдување со полн спектар на изолирани crimp конектори (.5 до 1.5 мм), (2.5 mm) и (4 до 6mm) кабел големини.
Совршено прилагоден за инсталации на системи за домашна електроника како аларм жици. Особено погодна за возило ожичување како тие ви овозможи создавање на модуларен жици системи. Приоритетни во одредени ситуации, како crimp терминали вклучи без лемење за сигурна конекција.
1 Име На Производ : Гол Бакарна Жица Ferrules За 0.5mm2, 22 AWG Жица 8мм Жица од Бакар Crimp Приклучок за Кабелот Pin Крајот Терминал
2 Точка Бр : EN1008
3 Материјал на Тело : Чист Бакар
4 Површина : Калај-Обложено
5 Должина на Чист Бакар : 8mm
6 Жица Големина : 1.0 mm2
7 AWG : 18
8 Пакет : 1000pcs во Polybag
E6012 Bootlace Ferrules crimp терминал За 6.0 mm AWG12 8мм должина на Pin terminales electricidad US$ 8.80 /многу
парчиња / многу
E1008 купер ferrule Crimp Конектор Изолирани терминал Кабелот Pin Крајот US$ 7.20 /многу
парчиња / многу
SV5.5-5 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.20 /многу
парчиња / многу
SV5.5-8 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.50 /многу
парчиња / многу
Пред Изолирани Жици Терминали PVC Изолација од Ракав Furcate Терминали Кабел Повлечи Y-U-тип терминали SV3.5-4 US$ 6.70 /многу
парчиња / многу
SV2-6 Изолирани Лопата Crimp Терминали за Електрични Жици US$ 6.60 /многу
парчиња / многу
SV2-5 Pre Изолирани Жици Терминали PVC Изолација од Ракав Furcate Терминали Кабел Повлечи Y-U-тип терминали US$ 6.90 /многу
парчиња / многу
SV5.5-6 Жолта Furcate Пред-изолациони Терминал(Типот) Ладно-цедените терминали/Кабел Конектор/Wire Конектор 100 PCS/Пакет US$ 7.50 /многу
парчиња / многу
започнете
крајот

За производот

Бренд Име:
YSearchGlobal
is_customized:
Yes
Тип:
Crimp Терминал
Број На Модел На:
EN1008
Име на производ:
Голи Бакарна Жица Ferrules
материјал на телото:
Едб Позлатен
Тип:
Crimp Терминал
Должина на Бакар:
8мм
жица големина:
1.0mm2
AWG:
18
Пакет:
Polybag

Слични предлози