.

.

230V 16A LCD Дисплеј Неделно Програмабилни Соба Подно Греење Термостат за Соба Контрола на Температурата

230V 16A LCD Дисплеј Неделно Програмабилни Соба Подно Греење Термостат за Соба Контрола на Температурата

DEN 1049.00
DEN 1104.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


Оперативен напон : 230 V AC
Потрошувачка на енергија : 2 W (VA)
Префрлување на струјата : 16 A Max нормално затворен активатори, како и соодветен електричен грејач
Температурата опсег : 5 ° C ~ 35 ° C
Сензор на температура : NTC - сензор интерни (надворешни кат сензор може да биде по желба нареди, императив за електрично греење)
Температурата поставување во чекори : ± 1.0 ° C
Префрлување hysteresis : прилагодлив префрлување разлика 0.0 ° C - 10 ° C
Мерење на точноста : 1 ° C
Заштита класа : IP20
Димензија домување : 86 x 86 mm
Монтажа во стандардниот UP-кутија Ø 60mm Housing материјал : само гаснење PC
Кат сензор : гума-термопластични NTC сензор, кабел должина е 3m
Неделен промет, можно е да поставите 6 периоди нарекува настани секој ден со различни температури, исто така, можете да одберете "manual режимот" или "удобноста на владата" според вашите индивидуални барања. На термостат се препорачува за контрола на електрични уреди или за вклучување/исклучување на вентил actuator се користи во вода-базирани системи за греење.
M75.16 16 A
За контрола на електрични actuator или електротермичка actuator
Три Бои : Златна, Бела,Сребро.

За производот

Дисплеј Тип:
Дигитални
Стил:
Стои и на Ѕидот Виси
Теорија:
температурата контролер
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Број На Модел На:
M75. 16
Бренд Име:
HUYUEELE
Макс Мерење На Температурата:
50°C - 69°C
Употреба:
Внатрешна
тековната:
16A
Екранот:
LCD
боја:
Golden

Слични предлози