.

.

10pcs/многу W1411 220V Прилагодливи Дигитални Температура Контролер тајмер Термостат Switch повремени работи Старт/стоп вредност 40%попуст

10pcs/многу W1411 220V Прилагодливи Дигитални Температура Контролер тајмер Термостат Switch повремени работи Старт/стоп вредност

DEN 2678.00
DEN 4320.00
-38 %

Износ
Во продавницата.

часа на левата страна .минута на правото Max времето опсег :
F-3
Времето startup . Отворете 70*50 дупка на случај според цртежот.
Судија режимот на греење и ладење автоматски.
Враќање на фабрички амбиент. Се однесуваат на коло дијаграм за поврзување на напојување и оптоварување за контрола на линија. За време на нормална употреба . Екран прикажување-000. притискање на "SET" копчето префрлат во F-1 (Discontinuous работа) ,С-2 (редовно исклучување),F-3 (редовно startup) ,префрлете се во функција (F1-F3 е дополнителна функција на употреба ,тоа е без влијание за да ја поставите температурата контролер )
F-1
Discontinuous операција започнете минута поставување на левата страна се запре минута поставување на десната страна
F-2
Timed (темпирај) исклучување. Стави на сензор на температура на местото каде што треба да се контролира од страна на температура,
поставете го start-up и започнете и да престане температура според побарувачката. часа на левата минута на правото
Температурата корекција
Отстранете го термостат ,притиснете "SET" копчето за да се биде власт-на, да влезат во температурата корекција функција.
Го ПОСТАВИТЕ Функцијата на копчињата/ startup &исклучување
Во рамките на државата на start-up ,притиснете "SET" копчето три секунди за подигнување & Исклучување, ако тоа е моќ-исклучување по исклучување, тоа ќе одржување на состојбата на исклучување кога моќ-повторно.Исклучување во запре времето. опсег е -9.10pcs/многу W1411 220 V Прилагодливи Дигитални Температура Контролер тајмер Термостат Switch повремени работи Старт /стоп вредност се прикажани
W1411 Температура контролер прирачник за настава
Име на производ : Висока прецизност температура контролер
Производ модел:W1411
Мерење контролер опсег : -55-120℃
Температурата контролер опсег : -19-99℃
Температурата откривање прецизност : ±3℃
Температурата контролер прецизност : 1℃
Температурата контролер сонда : NTC10 K/B3435 L=1m
Напојување : DC12 V/110-220 V (на пакетот)
Излез тип на : 10 A реле излез
Примена на околности : -25-55℃
Панел големина : 90*60 MM
Дупка големина : 70*50 MM
Поставување настава : Ако температура е во интервал по моќ-на, ве молиме започнете излез во времето . Поврзани и фиксна главниот одбор и пластика панел со столбови потоа заклучен ореви.9-99℃,да се Заврши корекција ,Вистинската температура=вредност на пред корекција температура +корекција на вредноста.
Start-up температура
На пример за контрола на греење на вода
Стоп за греење на 60 ℃ по што греење повторно, кога температурата се намали за 45℃
Поставување на владата :
Поставете стартува температура во 45℃,поставете го запре температура во 60℃
Поставување метод покажуваат како се следат,
Start-up температура >запре температура=ладење режим
На пример за контрола на емисијата на топлина дисипација
Start-up вентилацијата фан кога температурата на 35℃,стоп кога температурата на 35 ℃
Поставување на владата :
Поставување на Start-up температурата на 35℃,поставување запре температура во 32℃
Поставување метод покажуваат како се следат,
.

За производот

Стил:
Стои Станица
Број На Модел На:
1
Бренд Име:
JUANJUAN
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Моќност Тип:
полнач
Теорија:
температурата контролер
Дисплеј Тип:
Дигитални
Употреба:
Индустриски
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под

Слични предлози