.

.

YNROAD 5inch 40W Led работа светлина место зрак offload камион употреба 4pcs*10W led диоди IP67 3200LM led возење светлина за 4WD SUV АТВ

YNROAD 5inch 40W Led работа светлина место зрак offload камион употреба 4pcs*10W led диоди IP67 3200LM led возење светлина за

DEN 3600.00

Износ
Во продавницата.


Led Моќност : 40 W Водоотпорен, Dustproof, Shockproof Водоотпорен : IP67 Lumens : 3200 LM Димензии : 5inch Животен Век : 30000 H Тело Боја : Црна 4 PCS*10 W led Светло Агол : на самото Место/поплава ЗРАК Напон : 10-30 V DC Боја Температура : 6000 K Материјал : Diecast алуминиумски домување Леќа материјал : PC Монтажа Заградата : Алу фирма заградата Тежина : 2kg 1 Year Гаранција Pls оставете порака на советите на самото место зрак или поплава зрак што треба, или ние ќе ги испрати по случаен избор. Карактеристики : 5inch плоштадот висока моќност ПРЕДВОДЕНА работа светлина Компактна големина,високо пренос проектор леќа Екстремни светла, дури и во текот на денот додека се троши малку енергија Ултра тесни концентрирани зрак ви овозможува да видиме далеку или преку темна Очекување на отворот систем блокови се користи светлина за чиста зрак Прекумерно топлина мијалник перки за најдобри топлина елиминација IP67 оценет,водоотпорен,dustproof,shockproof,анти-корупцијата за суровата средина Апликација : Off road возило осветлување,Итен Спасување Осветлување,АТВ/UTV/Голф количка осветлување Брод& морски осветлување, Земјоделството возило осветлување,рударство и тешка опрема светлина Планината Загради Солидна црна челична конструкција Fitment : За Wrangler JK 2007~2015 ве Молиме потврдете дека овие делови се вклопи вашето возило пред да го купите Инструкции : не се вклучени 1 PC 5inch 40 W led работа светлина место/поплава зрак+планината загради П : Што е зрак шема? А :

За производот

Wattage:
40W
Температура На Боја:
6000K
степен:
30
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Тип:
Работа Светлина
Led Чип Производител:
Кри
Позиција:
Средината
Зрак Агол:
место
Бренд Име:
YNROAD
Ingress Protection:
IP67
Работна температура:
-40oC~+85oC
боја:
Црна
зрак:
Место/Поплава зрак
Големина:
5inch
Водоотпорен:
IP67
Температура На Боја:
6000K
живот време:
30000H
Гаранција:
12months
Материјал:
Diecast алуминиум домување
Wattage:
40W
Напон:
12V

Слични предлози