.

.

20pcs H3 26 SMD Бела Магла Паркинг Сигнал ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка Авто автомобил led светилки за во Автомобил Извор на Светлина паркинг 12V 6000K Главата за Магла

20pcs H3 26 SMD Бела Магла Паркинг Сигнал ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка Авто автомобил led светилки за во Автомобил Извор на Светлина

DEN 1394.40

Износ
Во продавницата.


H3 26 SMD Бела Магла Паркинг Сигнал ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка Авто автомобил led светилки за во Автомобил Извор на Светлина паркинг 12 V 6000 K Главата за Магла
Пакетот Вклучува : 20 парчиња сијалица. 100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесна за употреба
Побрзо вклучување/исклучување време на одговор
Долг живот време, ниска потрошувачка на енергија и супер светло
Нови LED (Емитуваат Светлина Диоди) технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%.
Погоден за автомобил H3 socket
За замена на сврти сигнал светлина, агол, светлина, паркинг светлина, од страна на маркерот светлина, опашка светлина, и копија светла, итн.
Внимание : Бидејќи природата на предметот се нуди може да се вклопат голем избор на различни функции, ве молиме бидете сигурни дека тоа е правилна примена тип на сијалица.
LED Type : 3528 SMD (3.5 mm×2.8 mm)
LED П'ty : 26 LED (24 околу & 2 напред)
LED боја : чиста бела
Приклучок тип : H3
Напон : 12 V само
Моќност : 1.2 W
Температура на бојата : 6000 K
Прозрачна флукс : 100 - 120 LM
Животниот век : 60, 000 часа
Глава дијаметар : 12mm
База дијаметар : 22mm
Должина на кабелот за напојување : 85mm
Вкупна должина : 45mm

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Тип Socket:
H3
Бренд Име:
MeiShangYang
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Температура На Боја:
6000K
За Автомобил Светилка:
За Магла
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
сите
Автомобил Марка:
АНИ
Wattage:
1.2W
чашката име 1:
h3
чашката 2 име:
светилка h3
приклучок 3 име:
h3 led
Напон:
12V
Автомобил Производител:
Audi

Слични предлози