.

.

H4 30W XBD LED автомобили Магла Главата светилки Сијалица авто Светилка 12V 24V Сигнал Опашка паркинг автомобил извор на светлина предводена автомобил светилки

H4 30W XBD LED автомобили Магла Главата светилки Сијалица авто Светилка 12V 24V Сигнал Опашка паркинг автомобил извор на светлина

DEN 343.00
DEN 429.12
-20 %

Износ
Во продавницата.


H4 30 W XBD LED автомобили Магла Главата светилки Сијалица авто Светилка 12 V 24 V Сигнал Опашка паркинг автомобил извор на светлина предводена автомобил светилки
Пакет содржи : 1 парчиња сијалица. 100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, Лесно да го инсталирате
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%.
За замена на Сигнал, Пак, Кочница, Паркинг, Опашка, светилки drl светла за Магла, итн.
LED чип Тип : Висока Осветленост 5 W LED КРИ
.(Светлината на 6 чипови е еднаква на онаа на 30 W сијалица.)
LED чип П'ty : 6 чипови (4 околу & 2 напред)
LED боја : Чиста Бела
Приклучок тип : H4
Напон : 12 V само
Моќност : 30 W
Температура на бојата : 6000 K
Прозрачна флукс : 1000-1400 LM
Животниот век : 60,000 часа
Таму е искривено објективот на врвот, со функцијата на фокусирање светла.
Со метална школка, ја прави сијалица работа под ниска топлина.

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Тип Socket:
H4
Бренд Име:
MeiShangYang
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Температура На Боја:
6000K
Led Чип Производител:
Кри
За Автомобил Светилка:
За Магла
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
сите
Автомобил Марка:
АНИ
Wattage:
30W
чашката име 1:
h4
приклучок 3 име:
h4 led
Напон:
12V
Автомобил Производител:
Audi

Слични предлози