.

.

T10 Canbus OBC Грешка Слободни Светилки Внатрешни работи Emitter LED светилки drl 194 W5W Автомобил светилки Надворешни Автоматски Светла Бела /Red/Сино/Amber

T10 Canbus OBC Грешка Слободни Светилки Внатрешни работи Emitter LED светилки drl 194 W5W Автомобил светилки Надворешни Автоматски

DEN 344.00
DEN 362.40
-5 %

Износ
Во продавницата.


T10 Canbus OBC Грешка Слободни Светилки Внатрешни работи Emitter LED светилки drl 194 W5 W Автомобил светилки Надворешни Авто Xenon Светла Бела /Red/Сино/Amber
Карактеристики :
Доаѓаат со вграден-во CANBUS оптоварување отпорници за да се избегне OBC грешка во кодот.
100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесно да се инсталира.
Нова LED технологија ја намалува потрошувачката на енергија од 40% до 80%.
Светилки Најчесто се Користат за Внатрешни работи светлина, Магла светлина, Вратата светлина, Возење Светлина, Опашка Светлина, да се Претвори Светлина, Обратна Светлина, Кочница Светлина, Табличка Светлина, и така натаму.
Таму е искривено објективот на врвот, со функцијата на фокусирање светла.
Со метална школка, ја прави сијалица работа под ниска топлина.
Опис :
LED чип Тип : 3030 SMD (3мм×3мм)
LED Чип П'ty : 10 чипови
Светлината боја : Чисто Бело/Црвено/Сино/Amber
Приклучок тип : T10
Прозрачна флукс : 500 - 700 LM
Напон : 12 V само
Номинална Моќност : 2 W
Животниот век : 60,000 часа
Пакет Се Вклучени :
2x LED светло
Повеќе Попуст :

За производот

Емитуваат Боја:
Сина, Црвена, Бела, Златна 3000K
Тип Socket:
t10
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
сите
Wattage:
2W
Лер Зрак Тип:
Комбо
Напон:
12V
Автомобил Марка:
сите
Бренд Име:
S&D
боја:
ксенон бела

Слични предлози