.

.

Слободен брод од Германија!АКТ 10PCS Nema17 Stepper Моторни 17HS4413AG5.18-X 60oz-во 40mm 1.3 4-води CE, ROHS ISO Нови Пристигнување

Слободен брод од Германија!АКТ 10PCS Nema17 Stepper Моторни 17HS4413AG5.18-X 60oz-во 40mm 1.3 4-води CE, ROHS ISO Нови Пристигнување

DEN 16375.20

Износ
Во продавницата.


Големо Изненадување! АКТ Моторни отвори Германија склад! Брод Од Германија Склад со DHL или GLS да се земјите од ЕУ! Не увоз даночни! Побрза Испорака! Помалку Штета!
Добредојдовте во мојата продавница!
Посакуваме да имате пријатен шопинг!
Оваа ставка вклучува :
10 PCS Nema17 Планетарниот Менувачот Stepper Моторни 17 HS4413 AG5.18-X :
1.8 степен, 1.3 А, 4000g cm(60oz-in), 2 Phase, 4 Lead, 300мм жица должина,40mm моторни должина , намалување на односот на 1 : 5.18
Ве молиме проверете спецификација внимателно!
Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!
Било какви прашања, слободно контактирајте ме!
Планетарните Менувачот Stepper Мотор : 17 HS4413 AG5.18-X
Технички Спецификации Модел : 17 HS4413 AG5.18-X Големината на Рамката : Nema 17 Чекор Агол : 1.8 степен Напон : 3.25 V Currrent : 1.3 A/фаза Отпор : 2.5 Ohm/фаза Inductance : 5.0 мз/фаза Holiding вртежен момент : 38 N.cm Роторот инерција : 54 г.cm2 Аретир вртежен момент : 0.22 kgcm Доведува Број : 4 Тежина : 0.4 KG Должина : 40mm Намалување Размер : 1 : 5.18
Димензии & Спецификации :

За производот

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
1.3 На
Број На Модел На:
17HS4413AG5.18-X
Одржување На Вртежен Момент:
4000g cm(60oz-во)
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Примена 1:
3d печатач
апликацијата 2:
cnc рутер за полнење
Апликација 3:
Робот
Апликацијата 4:
5.18

Слични предлози