.

.

20W led соларна кампување светлина switch затемнување IP65 соларни полнење внатрешна употреба сончевата светлина LED соларна потоп светлината

20W led соларна кампување светлина switch затемнување IP65 соларни полнење внатрешна употреба сончевата светлина LED соларна

DEN 2688.00

Износ
Во продавницата.

Опис :
(1) Светлосен извор : 1*20 W Epistar чип Светлина ефикасност : 100-110 LM/W
(2) време на Полнење : адаптер за 5 часа ; soalr полнење aout 8hours
(3)време на Извршување : 4segments switch затемнување.100% 4-5hours ,50%8-10hours 30%20-24hours , Брзо вклучување на и исклучување на прекинувачот за затемнете ја осветленоста
(4) Батерија : 12.6 V,5200m Ah Литиум батерии(8 PCS)
(5) Влезен Напон : 18 V-24 VDC
(6) Димензија : за W215x H260x T180mm
(7) Тежина : 5kg
(8) Соларен полнач 18 V12 W
AC адаптер 100-240 V~24 V1000 MAH
(9) за Сертификација : CE. Ro HS.
(10) бесплатно време : AC адаптер : 5-6hours
Соларен полнач : околу 8 часа
(11)Гаранција : 3 години
Топло бела : 3000-3500k
Природата белата : 4000-4500k
Чиста бела : 6000-7000k
Зрак Агол : 120°/140° (Правоаголни зрак)
Lumens : 1600-1800lm
IP65
Забелешка
Опремување на заеднички полначот & автомобил полнач & соларен панел
CE&Ro HS
ВИСТИНСКИ ФОТОГРАФИИ :
За нас

За производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
16-20W
Извор На Енергија:
Сончевиот
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Е Светилки Вклучени:
Yes
База Тип:
Оптоварување
Бренд Име:
ЗДРАВЈЕ ОСВЕТЛУВАЊЕ
Тело Материјал:
Алуминиум
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Заштита Ниво:
IP65
Употреба:
Индустриски
Стил:
Современа
Извор На Светлина:
LED Светилки
Напон:
12V
Карактеристики:
Затемнување
Е dimmable:
Yes
Гаранција:
3Years
Број На Модел На:
ХЛ-FR20s

Слични предлози