.

.

LED Сончевата Светлина 6 Led диоди Водоотпорен IP55 Сензор за Светло Отворено Светло Пат Покривот Коридор Ѕид Светилка Место Осветлување LED Соларна светилка

LED Сончевата Светлина 6 Led диоди Водоотпорен IP55 Сензор за Светло Отворено Светло Пат Покривот Коридор Ѕид Светилка Место

DEN 277.00
DEN 440.16
-37 %

Износ
Во продавницата.


Со соларни полнење, потреби не уредување на жици. Работниот живот е долго и не треба да се замени батерии; тоа е погоден за надворешна ограда, ѕид и градина ограда светилки и др. Водоотпорен за сите временски услови за користење надвор; на сокриени ѕидни-монтирање дизајн придонесува за лесен за инсталација и модерен изглед.
Извор на светлина : 6 LED Соларна плоча : поли-силициум 2 V/130m A Водоотпорен : IP55 Материјал : Еко-пријателски ABS & PC Полнење време : >6 H Користење време : >8 H Акумулаторот : Ну-МЗ/AA/1.2 V*600m A батерија(Вклучени) Боја : Бела Големина : Прибл. 10cm * 5.4 cm * 11.2 cm/3.94" * 2.13" * 4.41"
На Отворено,Двор,На Улица.Градина,Ходникот итн
1 * паркинг (Надворешен Соларен Погон LED Светло

За производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Извор На Енергија:
Сончевиот
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тело Материјал:
ABS
База Тип:
Оптоварување
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
Карактеристики:
соларни надворешна светлина
Гаранција:
-
Бренд Име:
coolo
Стил:
Современа
Извор На Светлина:
LED Светилки
сертификација:
FCC,CE
Напон:
6V
Заштита Ниво:
IP55
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
led соларна светлина
Е dimmable:
Yes
Wattage:
0.38W

Слични предлози