.

.

Фокс DIY Дигитални Платно Маслото Боење Со Броеви Дома Декор Рака Насликано Платно Маслото на Ѕид Слика DY394

Фокс DIY Дигитални Платно Маслото Боење Со Броеви Дома Декор Рака Насликано Платно Маслото на Ѕид Слика DY394

DEN 351.00
DEN 508.80
-31 %

Износ
Во продавницата.

Тоа е првиот чекор за почетници да уживаат во слика дело! Едноставно применуваат нумерирани бои во ќорци, со ист број на платно да се создаде свој ремек-дело.
DIY Слика Од Броеви комплет е идеален вовед за да се задоволства на слика, без оглед на искуство или возраст. Професионални Синџирот на Снабдување : целиот синџир на набавка, за да се осигура дека секој детал е совршен за да се заврши производ. ВИ БЛАГОДАРИМЕ. Ве молиме погледнете го следи реалниот ефект фидбек од страна на клиентите.
Бројките на платно може да не бидат покриени во целост, се надевам дека не ти пречи.Материјал : Платно, Акрилна Зелена Боја и четки.
Ве молиме покрие капакот на боја и кога не го користат, во случај на боја станува сува.Големина : 40x50cm , Два стилови (со Рамка и без рамка ) 3.Тип : Дигитални маслени
Слика Изградба :
Може да се одлучи за цртање пак, според вашата лична корист, или се врти на броевите
За бела боја и други светлина боја бојата дел, бројките лево на платно може да се види, можете да двоен употреба на боја и да се обиде да се покрие со дебел боја
Слика Шематски Дијаграм :
1 , Зелени Акрилна Боја
Користете боја директно и не додадете која било water The одговара на бројот на бојата и слика на платно да се пополни во боја.
2, Висок квалитет флексибилни, Сеча добро .Боја : прикажани како на слика 4. Тоа ќе биде свој ремек-дело за собирање ! Оваа величествена слика од броеви комплет дури и може да се намести да се направи фантастична слика за вашиот ѕид. Професионални Colorist : Има најмногу професионални colorist, ефектот е повеќе реални и се повеќе професионални.
Внимание :
Ако се случи да има бојата на вашиот облекувам, ве молиме да се мијат веднаш. Професионални Serive : Фокус на квалитетот на производот и го направи најдоброто од дигитална слика е нашата единствена цел. Спецификација 1.
Миење на четка чисто кога ќе се промени во друга боја
За голем дел, можете да го користите поголема четка да се наслика, и за мал дел, можете да го користите помали четка да се наслика
Миење на четка чисто секој пат кога ќе заврши слика за следниот пат користете
3,имаме HD печати маслото на платно . Тој нуди сите основни сликарство вештини , чувство на остварување и забава .
Бојата ние нудиме е доволно за нормална употреба, ве молиме да не го отпад во случај на бојата недостаток.
Ако можете безгрижно да се пополни во погрешна боја, може да почека бојата да се исуши, а потоа покрие погрешен дел со точна боја на површината .

За производот

Големина (Инчен):
40x50cm frameless, 40x50cm со рамка, 50x65cm frameless, 50x65cm со рамка
Бренд Име:
слика мачка
Рамка:
No
Техника:
Рачно Насликани
оригиналниот:
No
Рамка на режимот:
Формулиран
Предмети:
Животните
Медиум:
Акрилик
Обликот:
правоаголник
Тип:
Масла
Стил:
Апстракт
Форма:
Еден
Материјал:
Памук
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Поддршка База:
Платно
Број На Модел На:
4050394
боја:
микс
Шема:
Фокс

Слични предлози