.

.

Метал IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер М12 леќа Планината двоен филтер switcher за Full HD Камера за видео надзор Планината

Метал IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер М12 леќа Планината двоен филтер switcher за Full HD Камера за видео надзор Планината

DEN 264.00
DEN 287.52
-8 %

Износ
Во продавницата.


HD ПРАТЕНИК IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер М12 леќа планината двоен филтер switcher за Full HD Камера за видео надзор МТВ Планината
IR CUT Функција :
1. Фиксна дење боја фрлија проблеми, подобрување на осветленоста во текот на ноќта.
IR-НАМАЛУВАЊЕ на филтер прекинувач автоматски според надворешна светлина, заедно со силата на автоматско префрлување,
правење на сликата за да се постигне најдобри резултати. Тоа е, во текот на денот или ноќта,
двоен филтер може автоматски да менува филтри, затоа, без разлика дали во следниот ден или ноќ,
може да ги добиете најдобрите слики резултати.
2. Според настава автоматски прекинувач инфраред cut-off и целиот спектар стакло,
ден и ноќ се префрлат, автоматско позиционирање,
со цел да се постигне инфраред крајот на филтерот за работа во текот на денот времето,
сонце е жив, се врати на вистинската боја. Широк спектар стакло работат во текот на ноќта,
и зголемување на ниско осветлување, ноќ визија е многу јасно.
3. Користење на камерата одбор, да ги менува проблемот на делумни боја, надвор од фокус,
нека видео слики не се изгуби фокусот, непристрасно боја и одлична резолуција.
4. За да го филтрирате тешко светлина да се направи слика боја мека, да accieve човечки очи визуелно боја.
Пакет Содржина :
1 PCS* м12 IR CUT
Овој производ не обезбеди следење на информации!
Употреба на Кина Пост површината парцела услуга!

За производот

Бренд Име:
Chuan Веи
Фокусна Должина:
3.6 mm
Меморија Големина:
Никој
Број На Модел На:
CWIRCUT028-М12
Напон:
1A

Слични предлози