.

.

ER65 U6R544A Топла продажба Бесплатен Превозот>>камен Бел Бисер Кристал Пеперутка Pendant Ѓердан

ER65 U6R544A Топла продажба Бесплатен Превозот>>камен Бел Бисер Кристал Пеперутка Pendant Ѓердан

DEN 959.00
DEN 1199.04
-20 %

Износ
Во продавницата.


НЕМА КУТИЈА ЗА НАКИТ
Жад, привлекување на вашите очи со своите светли смарагд-зелена, розова, лаванда, портокал и браун бои. Во Кинески, жад претставува една е вистината, убавината, силата и чистотата.
Jade стана корист на дамите и момците. Својата совршена компактност и екстремни цврстина претставуваат sureness на интелигенција и правда; внатрешни работи недостатоци, секогаш се покажува себеси преку транспарентност, повик на ум искреност; својата светкава светлината претставува небото; нејзината прекрасна супстанција, роден на планина и на вода, претставува земјата. Користи сам тоа претставува непроценлива чистота.
Стихот вели : "Кога мислам на еден мудар човек, неговите заслуги се појави да биде како и jade."
Кинески верувања дека дишење преку jade ќе даруваат долговечност, тоа исто така да ги задржи на сопственикот здравје, среќа и happyness. Ние како жад затоа што не само нејзината убавина, но исто така и уште поважно, неговата култура, што значи и човештвото.
Ако најдете било какви проблеми со квалитетот кога ќе го примите ставка(и) од нас.
Ве молиме ни e-mail наскоро . Ние ќе го реши тоа за вас во рок од 24 часа.
-Ако објектот е дефектен, ни e-mail за наплата на аукција затворање цена.
-Сите не-производ поврзани со надоместоците (како што е превозот, трансакција, обработка на уплатата, и
осигурување), не се враќа.
-Понудувачи се врати објект на нивната цена и ние ќе брод друг објект назад во нашите трошоци.

За производот

Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Синџир Тип:
Линк Синџир
Стил:
Класичен
Ѓердан Тип:
Синџири Ѓердани
Обликотшема:
Круг
Материјал:
Камен
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.
Број На Модел На:
ААА
Pendant Големина:
CM

Слични предлози