.

.

Escalus Жени 2-Тон Сребро Сјајна Златна Боја Магнетни Хривнија Коњ Hoof Нараквици Алка Мода Накит За Подарок Wristband Шарм

Escalus Жени 2-Тон Сребро Сјајна Златна Боја Магнетни Хривнија Коњ Hoof Нараквици Алка Мода Накит За Подарок Wristband Шарм

DEN 366.00
DEN 563.52
-35 %

Износ
Во продавницата.


Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
1. Дали ефективноста на хривнија се разликуваат според големината на дизајн?
.Што да правам кога купување заштита времето истекува? Ако вашата нарачка заштита времето истекува, ве молиме контактирајте со нас и ние може да ви помогне да продолжи. Она што е Магнетна Терапија?
Магнетна терапија се базира на теоријата дека кога се доставуваат директно до телото магнетни полиња може да го стимулира зараснување од низа здравствени проблеми, Иако со своите здравствени тврдења вклучуваат лечењето на мултиплекс склерозата, фибромијалгија, артритис, несоница, воспаление, и дури и рак и срцеви заболувања, има малку научни докази за магнетна терапија е ефективноста. Светската Здравствена Организација (СЗО) ги потврди дека статички магнетни полиња не претставуваат здравствени ризици на сите.
Класичен Магнетни Здравје 2-Tone Позлата Дами Нараквица со Коњот Hoof Шема
Магнет : Neodymium
Број на Магнети : 4
Хривнија Боја : 2-Тон Сребро + Сјајна 18 K Злато
Пол : Жените
Врвен Квалитет
☆ Претходно Бесплатен Превозот, Безбедно . Ефикасно !
Вкупно Гаус Сила на Магнет : 12488gauss, Број на Магнети : 8
1. Експрес обично има Царина Прашање, во тој случај, ве молиме да соработува со Царинските да плаќаат Данок.
Слични Производи : MBA085 T / MBA086 G / MBA087 G
.Дали има некој царина? Обично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина. Може да се користи на магнети околу мојот компјутер и други електронски апарати?
На магнети може да се користи во целиот компјутер и други електронски канцеларија опрема со внимание. Ние решавање на 100% на сите спорови, одговор на сите прашања и прашања во рок од 24 часа, како и гаранција дека и двете страни ќе бидат среќни и задоволни.
Шопинг Процес
Шопинг Процес
Се регистрирате и Логирате На
Го изберат Правото Производи
* За пребарување на производот(ите)
* Да ги додадете во кошничката
* Потврди она што ќе го купите од вашата кошничка
Изберете Превозот и начин на Плаќање
* Изберете превозот menthod (Претходно бесплатен превозот од Хонг Конг Воздух Пост со следење на информациите кои )
* Изберете начин на плаќање
* Купи сега
* Comfirm плаќање
Чека Испорака
* Чекаат трпеливо
Примање & Евалуација
* Потврди приемот
* Добра евалуација
Вашиот Позитивен Фидбек
Испраќање или Враќање
1. (Гаус е единица за мерење на магнетното поле)
4. Како функционира нашиот Магнетни нараквици Работа?
Магнетното теорија се врти во артериите околу рачниот зглоб, која магнети за подобрување на циркулацијата му дава на телото повеќе на хранливи материи тоа потреби во крвта, подобрување на здравјето природно
Магнетни функција : Ефекти на нервен систем Ефекти на крвните садови систем На влијанија на магнетното поле на имунитетот функција На влијанија на магнетното поле на ензимот активност
3.

За производот

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Канцеларија/кариера
Поставување Тип:
Никој
Пол:
Жените
Бренд Име:
Escalus
Метали Тип:
Цинк Легура
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Материјал:
Метал
Затворач Тип:
За да се префрлате-clasps
Обликотшема:
Геометриски
Број На Модел На:
MBA084T
Синџир Тип:
Линк Синџир
Функција:
Здрава Накит
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
is_customized:
Yes
Должина:
18cm
Тежина:
24g
Вкупно Гаус Сила на Магнет:
12488gauss
Број на Магнетите:
8

Слични предлози