.

.

JINTU 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач MC-30 Тајмер Далечинско управување Shutter Порака За NIKON D200 D300 D300s D700 D800 D800E D810 SLR

JINTU 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач MC-30 Тајмер Далечинско управување Shutter Порака За NIKON D200 D300 D300s D700 D800

DEN 1324.00
DEN 1439.52
-8 %

Износ
Во продавницата.

5*20mm
Примачот 61. Наместо тоа, можете да го поставите се што е за совршен снимен со користење на tripod, и активирање на блендата ослободување од далечина до 100 метри (330 метри). Одложување на почетниот момент, управување со времето на изложување, сет на снимање интервал или организираат број на снимки.
Гаранција
12 месеци гаранција
7*24hs e-mail поддршка на корисниците на
За JINTU :
Професионална фотографија опрема бренд од 2013
.
*Она што Ќе Добиете : Предавател*1, Приемник** CR2 3 V литиум батерија bulid во предавател *1, прирачник за Корисникот *1, Shutter кабел*2, Преглед картичка *1.
Компатибилен со :
Nikon D800 D700 D300 D300 S D200 D100 N90 S D4 D3x D3s D1 H D1 X D2 Д3 D2 H D2 Hs D2 X D2 Xs F5 F6 F90 F90 X F100
Nikon D600 D610 D7100 D7000 D90 D5200 D5100 D3200 D3100 итн.
Професионално Ниво На Снимање
За уште повеќе безжични снимање контрола, Jintu shutter далечински е рачен предавател единица карактеристики импресивно точни и веродостојни - Тоа е напредна камера на Canon shutter ослободување алатка која може да се користи за ослободување на камерата shutter, како и да се програмира да работи темпиран фотографија задача, итн.4 GHz фреквенција, постабилна.
*Поддршка Еден на снимање, Континуирано Снимање, КРУШКА Пукање, го Одложи Снимањето, Тајмер Снимање Интервал Снимање, Распоред на Снимањето и да го Повтори Снимањето
*Тајмер Распоред време на снимање може да се постави од 0 дик да 99hrs 59mins 59sec. Додека цел на владата е да биде со користење на испраќачот за безжични контрола, примачот единица исто така спортови shutter копчето за ослободување. Сите овие 3 делови се опфатени со купувањето.
Новиот Дизајн : Оди Безжична или Жица тоа
оваа Jintu далечински се вклучуваат на 3 парчиња : а предавателот, приемник, и кабел кој ги поврзува примачот на вашата камера.
100% Сосема Нов И Висок Квалитет, Брза Испорака, 1 Година Гаранција!
САД,велика БРИТАНИЈА, RU превозот од 10-12 дена да пристигнат.4 GHZ
Антена : вграден-во PCB антена
Пренос на далечина : 100 (широк)
Батеријата спецификација : Emitter ААА*2 (2.5 g
Примачот 15. Исто така можете да користите предавателот единица во wired режим од страна на поврзување со тоа директно да ја камерата.
Specificications :
Безжичен оператор фреквенција : FSK 2.2 V)
Примачот 650mh A CR2 3 V
Батеријата stand-by time : Предавателот 1year
Примачот 2000 часа
Shutter интерфејс : 2,5 mm
Димензија : Emitter 155*48.
*Донесува FSK систем и глобалната слободни 2.5 g
Работна температура : -15℃~65℃
Температура на чување : -30℃~85℃
Главната Карактеристика
100 Долги Снимање Фотографија
Оваа Jintu shutter remote е исклучително вреден прилог на било фотографот арсенал и се отвора еден свет на креативните можност.

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
JT-WTM-N1
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
JINTU
Тип:
Безжичната
Тип:
Безжична Тајмер Далечинско Shutter
Конективност:
Shutter Кабел N1
Фреквенција:
FSK 2.4 GHZ,
Гаранција:
Фабриката гаранција 1 Година

Слични предлози