.

.

Стариот Кинески Занаетчиски Емајлирани YiXing Пурпурна Глина (црвена stoneware) Teapot,Љубов,#049,со марк,Бесплатен превозот

Стариот Кинески Занаетчиски Емајлирани YiXing Пурпурна Глина (црвена stoneware) Teapot,Љубов,049,со марк,Бесплатен превозот

DEN 1176.00
DEN 1434.24
-18 %

Износ
Во продавницата.


Низ илјадници години на пракса, тоа беше резултат, со Zi Sha teapot чај, безвременски mellow вкус, сок, чај може да го апсорбира како украсени, со подолги, балон чај вкус, толку подобро. Така, teapot, исто така, дојде во битие, што Teapot господар, господари, мајстори на историјата ќе дојде на преден план, еден по еден, на нивните имиња и перформанси подемот и падот испреплетени со Teapot. Teapot во аукција на пазарот на нахакан, е збирка од "антички", мешавина на познати дела на мајстори често тешко да се најде.
Yixing teapot, започна во Минг Династијата Masanori години. Yixing teapot е дело на уметноста, неговата убава форма, боја, чуден. Од друга страна, тоа е реална
Материјали, Минг и Кинг династии, пораст заедно со порцелан, Yixing пурпурна песок уметност имаат развиено со скокови и граници.
Како Yixing teapot специјален материјал, тоа ги има следниве карактеристики : 1. Чај без губење на вкус, боја, вкус и се Јун, направи чај се повеќе и повеќе алкохол Yufang Qin. 2 пурпурна користи подолго, телото повеќе светлина, тоа е затоа што чај во процесот на подготовка себе може да се подигне тенџере. 3 пурпурна песок акутна дегенерација на топла и ладна е добар, дека може да се стави на оган гори, не може да се користи во микробранова пукна. 4 топлина, полека, и изолација, користење на упатства и помош без чувство на топло. 5 зелена тело може да го апсорбира арома на чај, чај со teapot е премногу често се стрмни и повремено се одржи чај, миризливи чај, вода нема. 6. Teapot кал подготовка на чај боја и често се поврзани со меур црн чај во teapot со црвеникава-кафеава црвеникава-кафеава, често топла зелен чај, песок во тенџере со црвено-кафена тен. Тенџере боја различни доста интересно. 7. Yixing има добра пластичност, отпуштање во печката не е лесно да деформација, па калапи може да биде слободен да се направи на различни форми, виолетова песок цвет стоки, мускулите шема форма може да бидат автономни 8 уникатен дише перформанси. На садови дише водоотпорен систем, садење на цвеќиња и дрвја лесно да се преживее, не е лесно да изгние. Во прилог на својата дише перформанси, лесно да користите чај вкус, но Geye не rancid.

За производот

Бренд Име:
edmoogrel
Материјал:
Виолетова Глина
Тема:
Љубов
Регионален Функција:
Кина
Вредност:
Имаат многу добра соберат вредност

Слични предлози