.

.

NUOTEN 2 во 1 Домаќинство Нож Острилка Мелница Професионални Кујнски Ножеви amolador де faca Кујна Острат Камен

NUOTEN 2 во 1 Домаќинство Нож Острилка Мелница Професионални Кујнски Ножеви amolador де faca Кујна Острат Камен

DEN 428.00
DEN 712.80
-40 %

Износ
Во продавницата.

Оваа острилка не се погодни за керамички нож,ве молиме да ги користат со претпазливост!
Answer : ___________________________ Note :
- Изберете соодветниот слот според острината на вашиот ножеви.Чист нож со вода или wiper и сув, по употреба; чистење на нож острилка со не-абразивни четка. Не overexert кога острат.
- Не одговараат за serrated ножеви и ножици.Тоа секогаш е за 3-7 дена да пристигнат.
- Не може да се стави во машина за миење на садови или вода.
NUOTEN 2 во 1 Домаќинство Нож Острилка Мелница Професионални Кујнски Ножеви amolador де faca Кујна Острат Камен
Функција :
– Ергономски дизајнирана рачка за удобен зафат
– Мека, cushioned не се лизга база
– Може да се користи за лево и десно раце употреба
– Слот 1 е направен премиум волфрам карбид и ќе облик на сечилото во подготовка за следната фаза
– Слот 2 е два керамички прачка дека ќе казна и брус своите нож за да го конкавна точка даваат супер остар раб
Како да се Користи
1.
Наплата
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
- Држете го цврсто да се справи со пред острат.По поставувањето на нож е на работ со карбид страна, користете единица керамички тркала страна за да убаво се заврши на раб. Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија, купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба, и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.
Плаќање
Зачувам е безбедно за купувачи и продавачи, ние ви препорачуваме да изберете Зачувам, таа го поддржува Кредитна картичка, Money bookers, Виза, Мастер-картичка, Western union итн.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Забелешка : Не се повлече напред и назад,само може да се повлече назад.
Ако ви треба да се користи "други" плаќања, ве молиме контактирајте со нас преку e-mail или порака. Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.
Плаќање треба да се заврши во рок од 7 дена, ако имаат некои тешко, ве молиме известете ме.Едноставно место на gadget на рамна работа површина и задржете го зафат се справи со една рака и нож се справи со други.
Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рок од 7 дена од денот на вашиот приемот на предмети за било каква причина.Вметнување на ножот целосно во отворот на агол од 90 степени на острилка и повлечете надолу и назад, три или четири пати да се изостри.

За производот

Тип:
Sharpeners
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,LFGB,CIQ,ФДУ
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
НД-045
Метал Тип:
Јаглероден Челик
Бренд Име:
NUOTEN
Нож Острилка Боја :
Црна
острат систем:
Грубата И Фината
Лесно И Безбедно Да Се Користи:
Yes
Производ Димензии:
190*62*60mm
Острилка Тежина:
177g
Парична Казна Слот Материјал:
Керамички Род
Крупни Слот Материјал:
волфрам карбид ножеви
Тело Материјал:
ABS Пластика
Пакет:
боја кутија
Manual (рачно) или Automatic (автоматски:
упатство

Слични предлози