.

.

Бесплатен превозот клима уред за ладење притисок предавателот сензор PT1100-2.5 MPA-7/16-20UNF-4-20MA-24V

Бесплатен превозот клима уред за ладење притисок предавателот сензор PT1100-2.5 MPA-7/16-20UNF-4-20MA-24V

DEN 3192.00

Износ
Во продавницата.

резиме PT1100 серија притисок предавателот донесува интегрирано нерѓосувачки челик структура, притисок основни и чип сензор се увезуваат од Германија, употребата на калибрација и дигитални надомест технологија. Стандарден напон и струја излез режим. Мали димензии, мала тежина, компактни структура, широко се користи во воздушниот компресор, автомобил, климатизација и други on-сајт на притисок, мерење и може целосно да го замени увезените производи. технички параметар Опсег : -0.1-20 MPa факултативна на Точноста : 0.5%FS, 1.0%FS, 2.0%FS повратен сигнал : 4-20m A, 0/1-5/10 V, 0.5-4.5 V напон : +5 VDC, +12 VDC, +24 VDC Процес врска : 7/16-20 UNF, G1/4, R1/4, G1/8, 1/4 NPT (може да се прилагоди) Електрични врска : три основни приклучокот, завртка три основни приклучокот, директно води, мали Hersman конектор капацитет : тековна е помалку од 500. Надомест температура : 0-80 степени C, температурата на работа : -20-100 степени C Безбедност преоптоварување на капацитетот : 150% Крајната преоптоварување на капацитетот : 200% Температура лебдат : 0.02%FS/ степен C долгорочна стабилност : 0.2%FS/ Гарантниот период : 12 месеци

За производот

is_customized:
Yes
Тип:
Вибрации Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
Материјал:
порцелански
Број На Модел На:
PT1100
Употреба:
Сензор
Теорија:
Сензор
Излез:
Сензор

Слични предлози