.

.

Бесплатен превозот Притисок трансдуцерот сензор PT210B-0-1MPA-1.6 MPA 12V 4-20MA 0-10V 0-5V

Бесплатен превозот Притисок трансдуцерот сензор PT210B-0-1MPA-1.6 MPA 12V 4-20MA 0-10V 0-5V

DEN 2376.00

Износ
Во продавницата.

Ве молиме консултирајте се со продавачот за да се потврди параметрите што треба. Различни параметри, цената не е иста, ве молиме имајте во предвид. резиме PT210 B серија производи за нерѓосувачки челик структура, висока прецизност притисок во јадрото на телото и прецизност надомест технологија, со еден силен земјотрес, анти влијание на перформансите и долгорочна стабилност, лесен за инсталација, широк мерен опсег и карактеристики, а во исто време постојат различни тема интерфејс и сигнал на излез, и опција со полето display метар, се задоволат потребите на нашите клиенти. На производи се широко се користи во индустриска опрема, снабдување со вода, медицинска опрема, контрола на процесот и други области. технички параметар Опсег : -0.1-300 MPa факултативно 0.5%FS, 1.0%FS, прецизност : 0.25%FS повратен сигнал : 4-20m A, 0/1-5/10 V, 0.5-4.5 V, 1.0/1.5/2.0 m V/V напон : m V 10 (+5-12) VDC; други излезни сигнали +5 VDC, +12 VDC, +24 VDC Процес врска : G1/4, R1/4, G1/8, G1/2, 1/2 NPT, 1/4 NPT, M14*1.5, M20*1.5 (може да се прилагоди) Електрични врска : воздух приклучокот, директно води, Hersman заеднички капацитет : тековни е помалку од 500. Температурна компензација : 0-85 ~ C температурата на работа : -20-120 степени C Безбедност преоптоварување на капацитетот : 150% Крајната преоптоварување на капацитетот : 200% Температура лебдат : 0.02%FS/ степен C долгорочна стабилност : 0.2%FS/ Гарантниот период : 12 месеци

За производот

Тип:
Вибрации Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PT210B
Материјал:
порцелански
Теорија:
Сензор
Излез:
Сензор
Употреба:
Сензор

Слични предлози