.

.

Бесплатен превозот Притисок трансдуцерот сензор PT210B-200KPA-G1/4-4-20MA 0-10V 0-5V 1-5V

Бесплатен превозот Притисок трансдуцерот сензор PT210B-200KPA-G1/4-4-20MA 0-10V 0-5V 1-5V

DEN 2376.00

Износ
Во продавницата.

Ве молиме консултирајте се со продавачот за да се потврди параметрите што треба. Различни параметри, цената не е иста, ве молиме имајте во предвид. резиме PT210 B серија производи за нерѓосувачки челик структура, висока прецизност притисок во јадрото на телото и прецизност надомест технологија, со еден силен земјотрес, анти влијание на перформансите и долгорочна стабилност, лесен за инсталација, широк мерен опсег и карактеристики, а во исто време постојат различни тема интерфејс и сигнал на излез, и опција со полето display метар, се задоволат потребите на нашите клиенти. Оваа серија на производи се широко се користи во индустриска опрема, постојан притисок снабдување со вода, медицинска опрема, контрола на процесот и други области. технички параметар Опсег : -0.1-300 MPa факултативна на Точноста : 0.25%FS, 0.5%FS, 1.0%FS повратен сигнал : 4-20m A, 0/1-5/10 V, 0.5-4.5 V, 1.0/1.5/2.0 m V/V напон : m V сигнал 10 (+5-12) VDC; други повратен сигнал +5 VDC, +12 VDC, +24 VDC Процес врска : G1/4, R1/4, G1/8, G1/2, 1/2 NPT, 1/4 NPT, M14*1.5, M20*1.5 (може да се прилагоди) Електрични врска : авијација приклучокот, директно води, Hersman конектор капацитет : тековни е помалку од 500. Надомест температура : 0-85 степени C, температурата на работа : -20-120 степени C Безбедност преоптоварување на капацитетот : 150% Крајната преоптоварување на капацитетот : 200% Температура лебдат : 0.02%FS/ степен C долгорочна стабилност : 0.2%FS/ Гарантниот период : 12 месеци

За производот

Тип:
Вибрации Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
PT210B
Материјал:
порцелански
Теорија:
Сензор
Излез:
Сензор
Употреба:
Сензор

Слични предлози