.

.

Слободен Брод CX-30 CX-30W Cheerson РК Quadcopter со Предавател Wifi Реално Време Пренос Далечинска Контрола

Слободен Брод CX-30 CX-30W Cheerson РК Quadcopter со Предавател Wifi Реално Време Пренос Далечинска Контрола

DEN 3647.52

Износ
Во продавницата.

4 G
Канал : 4 CH
Жиро : 6 оска
Камерата Пиксели : 30 W
Тежина : 55g
Дијаметар на перките : 55мм
Боја : Зелена,Сина,Жолта,Портокалова
Големина : 155 x 155 x 50mm
Лет време : околу 5-6 минути
Време на полнење : 90 минути
Контрола на далечина : за 30 M
Wifi Слика пренос на далечина : За 20 МИЛИОНИ
Предавателот Батерија : 4 x AA (не се вклучени)
Quadcopter Батерија : 3.
Пакет Се Вклучени :
1 x Cheerson CX-30 W РК Quadcopter
1 x Предавателот
1 x Резервен дел на ножот сет
1 x USB кабел за полнење
1 x Шрафцигер
испорака
1) .
2) Превозот време :
Генерално , повеќето земји превозот време се како што е подолу , поради варијација на поштенски serivce во различни области , некои области може да потрае подолго. Ви благодариме!
3.
CX-30 W Cheerson РК Quadcopter
Опис :
Точка име : Cheerson CX-30 W Quadcopter
Фреквенција : 2.
Превозот Метод
Доби дена
Превозот област
Кина пост
10-35days. (Освен одмор)
2. И ако сакате да го промените вашиот превозот адреса откако ќе поставите цел, ве молиме ги споделите со нас прв пат. Откако испративме на стоки, ние ќе ви e превозот информации, како и следење на број.7 V 700mah
Сертификат : CE , ROHS , EN71 , EN62115 , R&TTE , ASTM , HR4040
Карактеристики :
Со двоен режим,можете да го користите на Iphone мобилни и трансмитер за контрола на
WIFI сигналот контролирани За Iphone(пребарување "CX-WIFIUFO" и симнете од "APP STORE", )
Во реално време слика пренос
Сликите и видео записите може да се чуваат во мобилниот директно
Со висок/среден/низок брзина
4 канал quadcopter со 6 оската жиро
Нагоре/надолу/лево/десно/страна лет/лебдиш/флип / страна стартување
Нисконапонски аларм
Со LED светло за ноќно летање
Smart телефонот не е вклучен
Напомена : исто така, компатибилен со Android телефони,но реално време слика може да не биде мазна и носителот може да биде не одговараат за некои Android телефони.
Сите на светот
EMS
5-15days
Некои земји/области
DHL
3-7days
Сите на светот
UPS-от
3-5days
Сите на светот
Повратни информации
1.
Телефоните Android софтверот преземање,ве молиме кликнете тука .Ако имате било каков проблем, ве молиме Контактирајте со нас на прво место!
2.Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Ние ќе го испрати во рамките на 3-10 дена кога ќе ја добиете вашата исплата. време на испорака :
1.

За производот

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Воздушна Фотографија:
No
Акција Време:
10min
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Возраст Опсег:
Grownups,> 8 години,> 14 години
Предупредување:
прочитајте работата
Моторни:
Brushless Мотор
Далечинска Контрола:
Yes
Контролор На Владата:
MODE2
Димензии:
19.9*24*54
Гаранција:
прочитајте работата
Контролор На Батеријата:
аа батерија
Далечински Растојание:
100
Време На Полнење:
60ми
Материјал:
Винил
Извор На Енергија:
Електричен
Приклучоци Тип:
USB
Полнење Напон:
3.7 V
Контрола На Канали:
4 Канали
Број На Модел На:
CX-30W
Пакетот Вклучува:
Оригинална Кутија,Батериите,Оперативни Инструкции,Полнач,Далечински Контролер,Камера

Слични предлози