.

.

70kpa вакуум 14L/M дијафрагмата brushless индустриски вакуум пумпа

70kpa вакуум 14L/M дијафрагмата brushless индустриски вакуум пумпа

DEN 1728.00

Износ
Во продавницата.

Масло отпор и лесна инсталација
3.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.Може да се работи за долго часа
*Белешки од 12v храна вакуум пумпа
1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.
Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Разни помошни опрема
*Структурните дијаграм на 12v храна вакуум пумпа
*Сликата на 12v храна вакуум пумпа
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G.
12v храна вакуум пумпа
Објектот
Големина
мм
напон
DC/V
Моќност
W
Проток на воздух(L/min) Вакуум(Kpa)
Притисок(Kpa)
Тежина
(g)
ZXW512-6504-4800
102.
За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време.DC brushless мотор
4.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.
Ако треба,ние ќе ги прогласи ниска цена и пишуваат како "ПОДАРОК" за да се избегне давачки или даноци.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Клучните делови се увезуваат
7.Хемиски и производство инженеринг
4.
*Примена на 12v храна вакуум пумпа
1.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.

За производот

Напон:
12V, 24V
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
ZXW512-6504-4800
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Притисок:
170kpa притисок
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
основните материјали:
PC/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
сертификација:
CE,Rohs,ISO
Тип:
индустриски вакуум пумпа
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm

Слични предлози