.

.

80kpa вакуум 13L/M дијафрагмата brushless 12v dc мини компресор

80kpa вакуум 13L/M дијафрагмата brushless 12v dc мини компресор

DEN 1728.00

Износ
Во продавницата.


Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Разни помошни опрема
*Структурните дијаграм на 12v dc мини компресор
*Сликата на 12v dc мини компресор
*РАБОТИЛНИЦА
Пакување :
CTN/ЕЕЗ : 60 PCS
G.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.
За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време.5 KG
ДИМЕНЗИЈА : 47 * 31 * 25 CM
Слика ' s за пакување :
Превозот
Меѓународни купувачот ве молиме имајте во предвид :
За меѓународни налози,ние не сме одговорни за меѓународни давачки или даноци.Висока температура перформанси, добри конзистентност
2.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.Спецификација на производот е само за вашиот референца
7.Аналитички-други инструменти
3.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење
6.Во влезот и излезот на не-чиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.
*Примена на 12v dc мини компресор
1.Долг животен век, ниска топлина.Долг животен век на собна температура средина.
Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.
Ако треба,ние ќе ги прогласи ниска цена и пишуваат како "ПОДАРОК" за да се избегне давачки или даноци.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи
2.Не-професионалец не треба да ја размонтираат овој производ.DC brushless мотор
4.
Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа.Може да се работи за долго часа
*Белешки од 12v dc мини компресор
1.Ви благодариме!
Сите нарачки ќе испрати надвор што е можно поскоро по добиено вашето плаќање.
12v dc мини компресор
Објектот
Големина
мм
напон
DC/V
Моќност
W
Проток на воздух(L/min) Вакуум(Kpa)
Притисок(Kpa)
Тежина
(g)
ZXW512-802-2900
102.Клучните делови се увезуваат
7.
* Карактеристики на 12v dc мини компресор
1.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.Масло отпор и лесна инсталација
3.Хемиски и производство инженеринг
4.4*70*40
9 V,12 V,24 V
7
13
80
0
300
Забелешка :
Обично нашите пумпа има 3 вида на напон : 9 V,12 V и 24 V.

За производот

Напон:
12V, 24V, 9V
Број На Модел На:
ZXW512-802-2900
моќност:
Електричен
Употреба:
Воздушна Пумпа
Теорија:
Вакуум Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Примена:
пумпа за воздух,издувниот воздух,вакуум пумпа
Притисок:
0kpa
Гориво:
DC напојување
боја:
Сива
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
основните материјали:
PC/PPS/Најлон,Хардвер,Гума
сертификација:
CE,Rohs,ISO
Тип:
12v dc мини компресор
is_customized:
Yes
Големина:
102.4*70*40mm

Слични предлози