.

.

Lumbar Појас Назад Протези Дише Мрежа Третман на Disc Herniation Граѓа Мускулите Вирус Заштита

Lumbar Појас Назад Протези Дише Мрежа Третман на Disc Herniation Граѓа Мускулите Вирус Заштита

DEN 1919.52

Износ
Во продавницата.


Погоден за
Акутна болка поради падна диск, а затегнати
назад или lumborsacral вирус
Тешка хронична болка во грбот
средување на стомакот масти и тенок појас, како и.
Функција
1. Две тешко ленти на оваа корсет престои во одлична форма и поддршка. Кога симптомите се справувам, земете две ленти надвор, па можете да го користите за подолго време како мека за поддршка.
2. Поддршка на широк простор на долниот дел на грбот
Тоа не само што поддржува широк простор на долниот дел на грбот, сериозна мисла исто така отиде во дизајн за одење и седи цели. Околу препоните, на поддржувач е обвиткан за да се осигури дека таа не се меша со нормалните активности.
3. имајте добра положба на телото и исправете се на горниот екстремитет да се намали притисокот врз грбот.
Неквалитетна држењето на телото е една од причините за болка во грбот. Ставање фирма притисок на грбните мускули, особено околу задниот коска, резултатите во исправете се на горниот екстремитет и да стане идеална поза на S-во облик на кривата. Одржување на добра положба на телото, исто така, ќе доведе превенција и забавува прогресијата на болка во грбот.
Нашата Предност
1.Фабрика директни продажби со Конкурентна Цена и Брза Испорака Време.
2.Квалитет и Услуга : ние сме секогаш се залагаше за одличен квалитет на производите кои се занимаваат со клиентите.
3.Брзи Води Време : ние'повторно посветена на обезбедување на најбрзиот пресврт пати и работат многу напорно за да ја испорача стоката во времето.
4.Непобедлива Цени : ние континуирано ќе се стремиме да се најдат начини за намалување на нашите трошоците за производство и полагање на заштеди во текот на вас!
5.Бренд Свеста : ние ќе резервни секој обид да се развие нашиот бренд. Вашето задоволство е наша прва цел.

За производот

Големина:
XL 115 to 125cm, S 85 to 95cm, M 95 to 105cm, L 105 to 110cm
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Бренд Име:
HKJD
Ефект:
Коска Нега
Број На Модел На:
HKJD-B013
Материјал:
Композитен Материјал

Слични предлози