.

.

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>Шарм! мајка на перл шел рачно изработени бисер кристал 5flower pendant ѓердан 18

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>Шарм! мајка на перл шел рачно изработени бисер кристал 5flower pendant ѓердан 18

DEN 882.00
DEN 1103.04
-20 %

Износ
Во продавницата.

95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста. Со повеќе од 5000 години историја во историјата на човештвото, бисер е "кралица на бисерите". Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер.

За производот

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
добро
Материјал:
Школка
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.

Слични предлози