.

.

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>RGenuine Розова Бел Бисер 18KWGP Затворач Ѓердан

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>RGenuine Розова Бел Бисер 18KWGP Затворач Ѓердан

DEN 844.00
DEN 1055.04
-20 %

Износ
Во продавницата.


Вашиот парична казна бисер ѓердани треба да се restrung периодично, така што ќе бидете сигурни дека на свила или најлон мозок ги држи во добра форма. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
НЕМА КУТИЈА ЗА НАКИТ
Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.

За производот

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
добро
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Материјал:
бисер
Бисер Тип:
Слатководни Бисери
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.

Слични предлози