.

.

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>16 Влакно Multicolor Вистински Бисер 18KWGP Затворач Ѓердан

Топла продажба Бесплатен Превозот>>>>16 Влакно Multicolor Вистински Бисер 18KWGP Затворач Ѓердан

DEN 844.00
DEN 1055.04
-20 %

Износ
Во продавницата.


Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе ја намачкате вашата шминка и парфем.
Вашиот парична казна бисер ѓердани треба да се restrung периодично, така што ќе бидете сигурни дека на свила или најлон мозок ги држи во добра форма.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина. Од античките цареви, на член на кралското семејство и познати личности од денес, бисери се обожава како знак на богатство и исклучителна вкус. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка. Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа.
НЕМА КУТИЈА ЗА НАКИТ
Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество.
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти. Knotting на влакно помеѓу секој бисер ќе се спречи сите бисери од испаѓање на влакно во случај на влакно паузи. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
Не се стави бисер накит во ултразвукови почиста. Со повеќе од 5000 години историја во историјата на човештвото, бисер е "кралица на бисерите". Исто така, knotting спречува бисери од триење од еден на друг и предизвикувајќи штета. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Tahitian Бисер.
- Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет. Годишното производство е околу 1500 тони. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.

За производот

Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
добро
Приврзоци Тип:
Solitaire
Обликотшема:
Круг
Материјал:
бисер
Бисер Тип:
Слатководни Бисери
Пол:
Жените
Метали Тип:
Сребро.

Слични предлози