.

.

Нов Репер во Интелигентни Полначи Nitecore D2 LCD Дисплеи Дигитални АА / 18650 Батерија Полнач за Фенерче

Нов Репер во Интелигентни Полначи Nitecore D2 LCD Дисплеи Дигитални АА / 18650 Батерија Полнач за Фенерче

DEN 1109.76

Износ
Во продавницата.

Нашите Услуги
Сите NITECORE® Батеријата C harger s уживаат сеопфатна по продажба гаранциска услуга. Батеријата C harger (и) е/се оштетени преку неправилна употреба.7 V Li Fe PO4, Ni-МЗ и Ni-Cd RECHARGABLE САМО БАТЕРИИ. На Nitecore D2 : најнапредна Во светот целосно автоматско дигитални Батерија Полнач. На Батерија Полнач D2 автоматски детектира Li-ion, Ni-МЗ и Ni-Cd батерии, и преку рачен избор е исто така способен за полнење Li Fe PO4 батерии.
Карактеристики • се Способни за полнење 2 батерии истовремено • Секоја од двете батеријата места набљудувачите и трошоци независно • Компатибилен со и да ги идентификува Li-ion (26650, 22650, 18650, 17670, 18490, 17500, 18350, 16340(RCR123), 14500, 10440), Ni-МЗ и Ni-Cd (АА, ААА, AAAA, В) акумулатори • Оптимизиран за полнење дизајн за IMR батерии • Интегриран LCD панел јасно покажува полнење параметри и напредок • Две сузбивањето страна копчиња ви овозможи лесно селекција на одредени батерија видови и полнење параметри • Интелигентни circuitry детектира батерија тип и статус пред да влезат во автоматско полнење на владата (CC, CV, d V/dt) • Автоматски детектира батеријата статус и одбира соодветниот напон и полнење на владата (со исклучок на Li Fe PO4 батерии кои бараат рачен избор) • Компатибилен со Li Fe PO4 батерии • Компатибилен со мал капацитет батерии • Автоматски се прекинува полнење кога заврши • Карактеристики над-полнење превенција за заштита на батерии • Карактеристики температура следење за да се спречи прегревање • Направени од издржлив ABS (оган retardant / пламен отпорни) • Карактеристики обратна поларитетот заштита • Дизајнирани за оптимален топлина дисипација • Заверена од Ro HS, CE, FCC и ЦИК • Осигурените лица во целиот свет од страна Пинг Осигурување (Група) Компанија од Кина, Ltd. Гаранцијата е поништени во било која од следниве ситуации : 1.
Нов Репер во Интелигентни Полначи Nitecore D2 LCD Дисплеи Дигитални АА Батерија Полнач 18650
Она што е пакување на Nitecore D2 Батерија Полнач?
Зошто Да Го Одберете Нас?
Што се Детали на Nitecore D2 Батерија Полнач?
Опис На Nitecore D2 Батерија Полнач е универзален паметен полнач компатибилна со речиси сите цилиндрични акумулатори, со што се елиминира потребата да поседуваат неколку полначи. Тоа е толку едноставно како insert, откривање и наплаќаат. Исто така, на интегрирани дигитални LCD екран јасно покажува полнење напредок, напон, струја и време додека интелигентен автоматски напојување-исклучување на функцијата престанува тековната кога полнењето е завршено. НИКОГАШ не КОРИСТЕТЕ D2 ЗА ДРУГИ ВИДОВИ НА БАТЕРИИ КАКО ТОА МОЖЕ да РЕЗУЛТИРА СО БАТЕРИЈАТА ЕКСПЛОЗИИ, ПУКАЊЕ ИЛИ ИСТЕКУВАЊЕ, ПРЕДИЗВИКУВА ОШТЕТУВАЊЕ на ИМОТ И/ИЛИ телесни ПОВРЕДИ.

За производот

боја:
Црна со ЕУ приклучокот, Црна со НАС приклучок
сертификација:
RoHS/ CE/ FCC и ЦИК
Бренд Име:
LEDSUPERMD
Напон:
4.2V ±1% / 3.7V ±1% / 1.48V ±1%
Употреба:
Полнење за Светло копче за Батерии
Батерија Полнач За Пакување:
Напредни подарок кутија
Гаранција:
12 месеци
Излезниот Напон:
4.2 V ±1% / 3.7 V ±1% / 1.48 V ±1%
Излезна Струја:
500mA x 2
Компатибилен со:
Li-ion / IMR / LiFePO4 / Ni-МЗ / Ni-Cd
Компатибилен Батеријата Спецификации:
26650, 22650, 18650, 18490, 14500, 10440 и АА, ААА, AAAA, C или повеќе
Тежина:
168 g (5.93oz) (without batteries and power cord)
Димензии:
143mm* 74mm*36mm (5.63 * 2.91 * 1.42)
Батерија Полнач Клучни Зборови:
АА Батерија Полнач/ Батерија Полнач 18650
Приклучокот Видови:
ЕУ/ САД

Слични предлози