.

.

Бесплатен Превозот Широк напон 85-250V 30A RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач и Контролер Систем

Бесплатен Превозот Широк напон 85-250V 30A RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач и Контролер Систем

DEN 807.00
DEN 896.64
-10 %

Износ
Во продавницата.


Бесплатен Превозот Широк напон 85-250 V 30 A RF Безжичниот Далечински Управувач Прекинувач и Контролер Систем
За да се префрлате : pin1+игла 2
Latched : pin2+pin3 Еден : pin3 Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Работна Фреквенција : 315 MHz Работна Струја : 10m A Контакт Капацитет : 30 A/250 VAC;30 A/30 VDC Оперативни Температура : -40'C~+80'C Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ.Отстранете : Притиснете го учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот го вклучите за да го исклучите, тоа значи Кодот бил отстранет успешно. Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 2* recievers (Со капак)
. Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Големина : 69*49*18mm(PCB Одбор ,не се вклучени поклопецот) со Големина на Корица : 75*55*30мм Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Работа начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување притиснете едно копче за едно време работи/НА . Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател).(1 channel switch(приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател).притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Научете : Притиснете го учење законик, индикатор од за да се исклучите, олабавување на вашиот прст, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот флеш 2 пати и се исклучува.

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
0-500M
Гаранција:
Нови
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични предлози