.

.

85v-250v 110v rf далечински управувач штекер вклучете еден безжичен далечински се префрлите на почетниот светлина вклучите далечинскиот управувач

85v-250v 110v rf далечински управувач штекер вклучете еден безжичен далечински се префрлите на почетниот светлина вклучите далечинскиот

DEN 1430.00
DEN 1589.28
-10 %

Износ
Во продавницата.

Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Големина : 65*37*17mm(PCB Одбор ,не се вклучени поклопецот) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Работа начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување притиснете едно копче за едно време работи/НА .(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1.
85v-250v 110v rf далечински управувач штекер вклучете еден безжичен далечински се префрлите на почетниот светлина вклучите далечинскиот управувач
За да се префрлате : pin1+игла 2
Latched : pin2+pin3 Еден : pin3 Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Контакт Капацитет : 30 A/250 VAC;30 A/30 VDC Оперативни Температура : -40'C~+80'C Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 4* recievers (Со капак). Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ.притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Научете : Притиснете го учење законик, индикатор од за да се исклучите, олабавување на вашиот прст, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот флеш 2 пати и се исклучува. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
0-500M
Гаранција:
Нови
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични предлози