.

.

AC85V-250V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1Receivers&3Transmitter M4/ T4/ L4 adusted Учење Код Портал Пристап

AC85V-250V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1Receivers&3Transmitter M4/ T4/ L4 adusted Учење Код Портал Пристап

DEN 1517.00
DEN 1685.28
-10 %

Износ
Во продавницата.

Големина : 65*37*17mm(PCB Одбор ,не се вклучени поклопецот) со Големина на Корица : 70*50*20mm Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Работа начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување притиснете едно копче за едно време работи/НА . олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ.
AC85 V-250 V 1 CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 1 Receivers&3 Transmitter M4/ T4/ L4 adusted Учење Код Портал Пристап
За да се префрлате : pin1+игла 2
Latched : pin2+pin3 Еден : pin3 Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Работна Струја : 10m A Контакт Капацитет : 30 A/250 VAC;30 A/30 VDC Оперативни Температура : -40'C~+80'C Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот.притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување притиснете едно копче работи/НА, притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1. Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. Научете : Притиснете го учење законик, индикатор од за да се исклучите, олабавување на вашиот прст, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот флеш 2 пати и се исклучува. Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 4* recievers (Со капак).(1 channel switch(приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател).Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
0-500M
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
Нови

Слични предлози