.

.

AC напон 220V 1CH 10A безжичниот далечински управувач switch 4 Приемник & 2 Предавателот smart RF далечински управувач switch 315/433Mhz

AC напон 220V 1CH 10A безжичниот далечински управувач switch 4 Приемник & 2 Предавателот smart RF далечински управувач switch

DEN 1304.00
DEN 1449.12
-10 %

Износ
Во продавницата.


AC напон 220 V 1 CH 10 A безжичниот далечински управувач switch 4 Приемник & 2 Предавателот smart RF далечински управувач switch 315/433 Mhz
Работен Напон : AC220 V
Работна Фреквенција : 433 Mhz/315 Mhz
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Код тип : Учење кодот
Големина : 35*32*20mm
работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден канал switchneed 2 копчиња на далечинскиот управувач)
Метод На Учење :
Притиснете го копчето за учење button3 секунди, индикаторот light off .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.
Отстрани код :
притиснете го копчето за учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
пакетот вклучува :
2*предавател ( не се вклучуваат на батеријата )
4*примачите

За производот

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Број На Модел На:
WB4-4R-2T
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M
Карактеристики:
мини ресивер одбор

Слични предлози