.

.

Новата Популарна Мини Големина 220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Примачите+ Праска Предавателот Систем 315/433mhz

Новата Популарна Мини Големина 220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Примачите+ Праска Предавателот Систем 315/433mhz

DEN 783.00
DEN 870.24
-10 %

Износ
Во продавницата.

Примачот
Работен Напон : AC220 V
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched . ( еден channel switch треба 2 копчиња за далечинска контрола
Метод на учење : Притиснете го учење копчето за 3 секунди, индикаторот light off . Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи . Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење. Отстрани код : Притиснете го учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)".интер-заклучување/Latched )
Излезна Струја : 10 A
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Големина : 35*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Новата Популарна Мини Големина 220 V 1 CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Примачите+ Праска Предавателот Систем 315/433mhz
Пакување листа :
3x Приемник
1x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
1. Ве молиме забележете дека :
Тука е 3*1 CH и 1*3 копчиња на далечинскиот управувач.
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

За производот

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Карактеристики:
220V мини Далечински управувач префрлате
Гаранција:
1
Број На Модел На:
SKU7127
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични предлози