.

.

Долга Низа AC220V Мини Далечински Управувач Switch Latched Влез Излез LED Светла Ѕид Светилки Сијалица, Remote НА OFF Контрола 315/433MHZ

Долга Низа AC220V Мини Далечински Управувач Switch Latched Влез Излез LED Светла Ѕид Светилки Сијалица, Remote НА OFF Контрола

DEN 1264.00
DEN 1404.48
-10 %

Износ
Во продавницата.

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. ( еден channel switch треба 2 копчиња за далечинска контрола
Метод на учење : Притиснете го учење копчето за 3 секунди, индикаторот light off . Отстрани код : Притиснете го учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .Примачот
Работен Напон : AC220 V
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched . Ве молиме забележете дека :
Тука е 4*1 CH и 1*4 копчиња на далечинскиот управувач.потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да предавател сигнал .
Ве молиме да ни кажете што излез државата дали сакате по поставување на цел, или ние ќе брод до вас како стандардна "Еден (бутване)". тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото. Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.Предавателот
Копчиња : 4 Копчиња
Работен Напон : DC12 V
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz ( Default 315mhz)
Далечински Управувач Растојание : 20-200m Кодирај : Фиксиран код, со лемење или EV1527 кодот
2.
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .интер-заклучување/Latched )
Излезна Струја : 10 A
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Големина : 35*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА.

За производот

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7121
Карактеристики:
220V мини Далечински управувач префрлате
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични предлози