.

.

Smart Home Далечински Switch AC напон 220V 4CH Светлината LED Светилка SMD Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Долга Низа Рачен Предавател 4Keys Топла Продажба

Smart Home Далечински Switch AC напон 220V 4CH Светлината LED Светилка SMD Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Долга Низа Рачен Предавател

DEN 1108.00
DEN 1231.20
-10 %

Износ
Во продавницата.


Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња за далечинска контрола
Метод на учење : Притиснете го учење копчето за 3 секунди, индикаторот light off . Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи . Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ.потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да предавател сигнал .
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА.интер-заклучување/Latched )
Излезна Струја : 10 A
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Големина : 35*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Ве молиме забележете дека :
Тука е 4*1 CH и 1*4 копчиња на далечинскиот управувач. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач. Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.Примачот
Работен Напон : AC220 V
Канал : 1 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched . Smart Home Далечински Switch AC напон 220 V 4 CH Светлината LED Светилка SMD Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Долга Низа Рачен Предавател 4 Keys Топла Продажба
Пакување листа :
4x Приемник
1x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Спецификација :
1. тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.Предавателот
Копчиња : 4 Копчиња
Работен Напон : DC12 V
Оперативен фреквенција : 315/433 MHz ( Default 315mhz)
Далечински Управувач Растојание : 20-200m Кодирај : Фиксиран код, со лемење или EV1527 кодот
2.

За производот

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7124
Карактеристики:
220V мини Далечински управувач префрлате
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Слични предлози