.

.

beibehang Обичај позадини три - димензионални големи mural 3d мапата на светот едрење во ЖИВО позадина позадина de papel parede

beibehang Обичај позадини три - димензионални големи mural 3d мапата на светот едрење во ЖИВО позадина позадина de papel parede

DEN 739.00
DEN 1296.00
-43 %

Износ
Во продавницата.

Ви благодариме
16 стандардната големина на располагање : 1 квадратен метар = 140cm(W) x 70. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, Ние ќе го организира производство и испорака што е можно побрзо
. Проверете ја големината на позадината и одговара на моделот. Тоа не е целата позадина.
Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат.
Ве молиме напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот.
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри. 3 S quare метри = 3pcs . Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе Случаен основен материјал "Свила Платно" и следниве стандардната големина.5 cm(H) (4'2" x 2'3") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'5" x 3'2") ft 3 квадратен метар = 208cm(W) x 146cm(H) (6'8" x 4'8") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви требаат 8 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "број 8" тука.77 Квадратни метри . Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка. Ве молиме додадете екстра 0. Тоа ќе биде сече многу парчиња во цел дека тоа може да одговараат за меѓународен превозот.
Опис На Производот
Опис на производот Материјали : Свила платно (исто така познат како флеш сребро крпа) Пакување се прикаже Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна. Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи.

За производот

Функција:
3D,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Употреба:
Администрација,Трговија,Рекреација,Апарати За Домаќинство
Функција:
Водоотпорен,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Анти-статички
Тип:
Хартиените Тапети
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Број На Модел На:
11823805
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Гроздобер

Слични предлози